Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Slican i bramofon Platana

16 Wrz 2010 21:57 1848 7
  • Poziom 17  
    Może ktoś to przerabiał.
    Czy bramofony DB07 można podłączyć do centrali Slicana np. CXS ?
  • Poziom 33  
    macmm napisał:
    Nie da się
    hmmm... a to dla czego ? parę dni temu akurat osobiście podłączyłem bramofon Platana DB07 do Ericssona BP 50/250 i działa bez problemu ... masz rację ze Slicanem nie zadział ..... po twojej wypowiedzi można sugerować się tym , iż Slicana to jedno cudo co z niczym innym niż Slican nie działa ..... a moim zdaniem zadziała bez problemu ....
  • Poziom 24  
    Hmm. Tu bym się nie zgodził. Jest raczej odwrotnie. Bramofon BRV Slicana pracuje chyba ze wszystkimi centralami. Wystarczy aby sygnał zjętości po rozmowie był prawidłowo podawany. A bramofony Platana mają spec-scalak który może współpracować tylko z centralami które go osługują.
  • Poziom 33  
    dlaczego w BRV line ma oznaczenie + i - bo inaczej jak się podłączy wywala błąd .... w Platanie to nie gra roli , każdy bramofon innej maści ma jakieś ale ... tego nie ma 2N HELIOS .... wiadomo inna kasa i jakość ... nie będę tu się rozpisywał nad walorami Platana od Slicana ... i odwrotnie , taki wybrałem osobiście do Ericssona i się sprawdził ... opisałem ,że można i działa ... może to zbieg okoliczności ale nie mam zamiaru nad tym sie doktoryzować ... ;)
  • Poziom 24  
    Zgadzam się. W pełni deklarowany że działa ze wszystkimi centralami jest 2N. Ale i on potrafi się zaciąć.Reaguje również zdaje się na sygnał 400 Hz. Z bramofonami jest jak z telefonami systemowymi. W pełni zgodny jest wtedy gdy centrala i telefon są tego samego producenta.
    Co do wymuszenia biegunowości w bramofonach Slicana mogę to wyjaśnić, bo znam temat. W obwodzie wejściowym jest tyrystor więc odwrotna polaryzacja blokuje port. Jest to pozostałość po starych bramofonach, aby nowe były pasowne do starych central, które mają specyficzny sposób otwierania zamka. Może ta informacja o konieczności zachowania biegunowości komuś się przyda.
  • Poziom 17  
    A może ktoś podłączał do Slicana CXS domofon Helios?
  • Poziom 33  
    Telnw napisał:
    A może ktoś podłączał do Slicana CXS domofon Helios?
    ja osobiście wątpię by ktoś to zakładał ... a dla czego ? bo domofon jest w porównywalnej cenie co centrala ... :) no ale może są wyjątki .... :)