Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozdzielacz paliwa Mercedes 124.

Ilware 16 Sep 2010 22:24 15982 12
    Ilware
    Level 10  
    Witam,

Posiadam Mercedes 124 230e, benzyna + LPG.
    Mam problem ponieważ paliwo dochodzi do rozdzielacza, elektrozawór działa, a na wtryskach jest sucho. Czy ktoś może ma jakieś rozwiązanie na to?
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wtrysk to ke-jetronic? Pod jakim ciśnieniem dochodzi paliwo i jaki elektrozawór jest sprawny?
    emeryt2
    Level 42  
    Klapa spiętrzająca chodzi , czy wisi? - sprawdz palcem.
    Zawór , to napewno elektrohydrauliczny regulator ciśnienia w głowiczce rozdzielacza.
    Ilware
    Level 10  
    wtrysk to ke-jetronic, a ciśnienia paliwa nie mam jak sprawdzić, bo nie mam czym...,
    pisząc elektrozawór miałem na myśli elektrohydrauliczny regulator ciśnienia.

a jak sprawdzić Klape spiętrzająca?gdzie to się znajduje?może jakaś wskazówka na zdjęciu

Rozdzielacz paliwa Mercedes 124.
    robokop
    Chyba taniej i prościej będzie dać sobie spokój nz usprawnianiem tego, skoro masz LPG - wtrysk mechaniczny nie toleruje pracy na sucho, koroduje wnętrze tego dość precyzyjnego mechanizmu. W dodatku KE -jetronic ma regulację elektroniczną ciśnienia paliwa z tego co pamiętam - przy zbyt niskim nie będzie działął.
    Ilware
    Level 10  
    gaz nie idzie przez wtryski....
    emeryt2
    Level 42  
    Klapa to to , na środku rozdzielacza paliwa , podobne do przepustnicy lecz nie należy mylić z przepustnicą . gdyż ona znajduje sie pod tym rozdzielaczem , w kolektorze dolotowym - zobacz na linkę gazu.
    Robokop ma rację , albo ciśnienie paliwa albo zatarta głowiczka rozdzielacza paliwa.
    robokop
    Ilware wrote:
    gaz nie idzie przez wtryski....

Co z tego że gaz nie idzie na wtryski? Poczytaj jak działają układy K-jectronic i KE jectronic.
    Cały układ wtryskowy jest "smarowany" i konserwowany benzyną - gdy zostaje odcięty jej dopływ na przy pracy na LPG, całość zarasta rdzą - raczej nie ma szans ruszyć tego ponownie.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    CD
    Level 12  
    devcrk

Jak wytłumaczyć zależność nieszczelnego by-pasa z podawaniem /nie podawaniem/ paliwa przez rozdzielacz ?

Napisz proszę czy ja dobrze myślę ?

Jeżeli spadnie fajka z obwodu by-pasa (ta guma przy zaworku powietrza) to silnik zasysa powietrze nie przez przepływomierz ale przez nieszczelność by-pasa.
    Jeżeli zasysane powietrze nie płynie przez przepływomierz to nie uchyla się klapka poruszająca dzwignią która steruje tłoczkiem /czy jak to tam nazwać ?/ w rozdzielaczu ?
    Czy rozdzielacz nie podaje wtedy paliwa ponieważ klapka przepływomierza nie porusza dźwignią a dźwignia nie steruje rozdzielaczem ?
    Czy to działa jakoś inaczej ?

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

U mnie po wybuchu gazu zawsze klapa przepływomierza zacina się w obudowie i trzeba zdjąć pokrywę filtra i puknąć w klapkę od góry np. śrubokrętem żeby ruszyła.
    emeryt2
    Level 42  
    Myślisz logicznie.
    Wykręcic klape i wyprostowac a nastepnie dobrze ustawić aby nie ocierała.
    User removed account
    User removed account