logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Opel Corsa B 95r zgubione immo z kluczyka prosze o Pomoc

zjawski 16 Wrz 2010 22:46 21095 7
REKLAMA
  • #1 8519002
    zjawski
    Poziom 2  
    Witam wszystkich! Moj problem wyglada tak, że dzisiaj upadly mi kluczyki i glowny kluczyk sie rozlecial poskladalem go wszystko fajnie tylko jak wsiadlem do samochodu nie moglem go odpalic po kilku minutach rozebralem kluczyk i zorientowałem sie ze nie ma "immo" w sesie ze nie ma tego malutkiego elementu takiego prostokatnego. Czy ktos mi moze pomoc co z tym zrobic? czy da sie dorobic to immo do kluczyka? nie mam drugiej pary kluczykow wiec pozostaje tylko naprawa tego albo jak stwierdzil znajomy wymiana komputera na taki ze zdjetym immo. Jakie sa tego koszty moze ktos wie? a i gdzie wogole znajduje sie komputer w corsie b 95r Bardzo prosze o pomoc

    Andrzej
  • REKLAMA
  • #2 8519987
    bartek_j
    Poziom 35  
    Możliwości:
    1. zakup kostki do immo takiej co pasuje, może być używana, podłączenie odpowiedniego sprzetu (orginalny Tech, ale oplescannerem, też zdajesięidzie) i dopisanie nowego klucza do immo. DO tego trzeba jeszcze mieć kod PIN do immo -> był razem z nowym autem a jak nie ma to w ASO za 200 wydadzą nowy na podstawie dow. rej.
    2. Wyciągnąć sterownik silnika i wysłać / zawieźć do magika - elektronika który usunie z niego immo. Polega to na stosownej zmianie w pamięci EEPROM.. Coś jak usuwnie sim-locka ;) Koszt zwykle między 100 a 300 PLN.
  • REKLAMA
  • #3 8520027
    zjawski
    Poziom 2  
    Bardzo dziekuje za pomoc. Mysle ze wybiore opcje nr 2 wydaje sie szybsza i prostsza. Jeszcze mam tylko małe pytanie gdzie znajduje sie ten komputer w corsie ? bo ktos mi mowil ze na miejscu pasazera na wysokosci nog tam za listwa i nie jestem pewien a niechcialbym rozbierac w ciemno. I moze zna ktos osobe ktora by sciagnela to zabezpieczenie immo w woj. łódzkim.

    pozdrawiam Andrzej
  • REKLAMA
  • #4 9483917
    marselo
    Poziom 2  
    Witam,

    Moja Corsa: 1,2, benz, X12SZ, 1995 r.

    Czy korsina ruszy jeśli przełożę cały komputer (obecnie jest: 16204689 GD BPKM) na komputer od tego samego rocznika, który był produkowany bez immo (16193639 TB BFXX)?

    Ewentualnie będę wdzięczy za inne sugestię.
  • #5 9485281
    decybel91
    Poziom 42  
    Immo siedzi w pentli obok stacyjki.
  • REKLAMA
  • #6 9485903
    marselo
    Poziom 2  
    No ok, ale czy jeśli przełożę cały komputer to uruchomię samochód?
  • #7 10182279
    Chrzciciel
    Poziom 11  
    Witam,
    Pozwole sobie podłączyć się pod temat, posiadam Corse B, rocznik 1995, 1.2 8v, bez centralnego, wersja City. Ostatnio zgubiłem a dokładnie to wyrzuciłem przypadkiem do śmieci jeden kluczyk, kluczyki potrzebne są dwa. Teraz pojawia się pytanie, jak sprawdzić czy moja corsa ma immobiliser? Czy da się poznać to po kluczyku ew. samochodzie?
  • #8 10182602
    misiek14051990
    Poziom 15  
    marselo napisał:
    No ok, ale czy jeśli przełożę cały komputer to uruchomię samochód?

    nie jeśli komp jest inny nie uda sie nic takiego.

    Dodano po 3 [minuty]:

    Chrzciciel napisał:
    Witam,
    Pozwole sobie podłączyć się pod temat, posiadam Corse B, rocznik 1995, 1.2 8v, bez centralnego, wersja City. Ostatnio zgubiłem a dokładnie to wyrzuciłem przypadkiem do śmieci jeden kluczyk, kluczyki potrzebne są dwa. Teraz pojawia się pytanie, jak sprawdzić czy moja corsa ma immobiliser? Czy da się poznać to po kluczyku ew. samochodzie?

    po samochodzie jako takim tzn z zewnątrz się nida ale.... zdejmij obudowę kolumny kierowniczej i zobacz czy na stacyjce masz "pętle" (czarna obwódka stacyjki z modułem troche mniejszym niż pudełko zapałek)
REKLAMA