Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana Urmet 1132/621 Scaitel na coś innego

pio5 16 Wrz 2010 22:59 3372 13
  • #1 16 Wrz 2010 22:59
    pio5
    Poziom 9  

witam,

Chcę wymienić unifon na ładniejszy i nie wiem czy to jest wykonalne. To co mam w mieszkaniu:

panel: Urmet Matibus
    unifon: Urmet 1132/621 Scaitel (z dodatkowym przyciskiem do bramy)

Pewnie nie każdy cyfrowy domofon będzie współpracował z panelem, więc jak mam szukać zamiennika?? Mi najbardziej odpowiadałby unifon GIRA, np taki montowany do puszki - http://www.gira.com/en/produkte/wohnungsstationen.html tylko czy dogada się z panelem przy drzwiach..

pozdrawiam,
    piotrek

0 13
  • #2 16 Wrz 2010 23:04
    kuuczoo
    Poziom 26  

Nie dogada. Tylko unifony z rodziny Matibus. Jedyne wyjście na zmianę odbiornika na coś bardziej stylowego to wpasowanie elektroniki z unifonu matibus do wybranej obudowy i ewentualna przeróbka jeśli chodzi o system głośnomówiący.

0
  • #3 17 Wrz 2010 01:19
    pio5
    Poziom 9  

Pomysł z przeszczepem bebechów do nowego ciała wydaje się wykonalny. Dorobienie głośnomówienia do tego urmeta jest poza moimi umiejętnościami ale znalazłem takie coś - http://www.gira.com/en/produkte/wohnungsstationen-hoerer.html - ma słuchawkę, 2 guziki a w 2 puszkach w ścianie powinny zmieścić się bebechy urmeta. Sprawdzę jutro. Dzięki.

0
  • #4 20 Wrz 2010 20:10
    ROBAK75
    Poziom 11  

Na Allegro widziałem unifony Amplyvox w zetawach z URMET 4+n.
    Myślę, że powinny pasować.

0
  • #6 21 Wrz 2010 08:14
    Nowart
    Poziom 20  

Z systemem Matibus współpracują unifony Laskomexu , potrzeba tylko w procedurze Urmeta wyłączyć tzw. OFF-y. Kto instalował to wie co mam na myśli. W Łodzi pracują w ten sposób całe kamienice.

0
  • #7 21 Wrz 2010 14:19
    pio5
    Poziom 9  

Ani Amployvox ani Laskomex nie powalają formą więc zostanę przy przeszczepie bebechów do obudowy z giry. Elektronika z mojego urmeta w puszce gdzie montuje się unifon giry mi się nie zmieści elektronika urmeta ale mam rozdzielnie 30cm wyżej więc tam upchnę elektronikę a do puszki podciągnę tylko przewody z guzików i słuchawki.

0
  • #8 21 Wrz 2010 18:05
    Ircys
    Specjalista Domofony

Nowart napisał:
    Z systemem Matibus współpracują unifony Laskomexu , potrzeba tylko w procedurze Urmeta wyłączyć tzw. OFF-y. Kto instalował to wie co mam na myśli. W Łodzi pracują w ten sposób całe kamienice.

Jeżeli w Matibus SE zostało przełączone napięcie zasilania linii unifonów z 12V na 7V (P 110), a o tym właśnie świadczy zastosowanie unifonu 1132/620-1 (!), to żaden unifon Laskomexa tu nie zadziała poprawnie.
    Ot taki simlock Miwi Urmeta :)

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

0
  • #9 22 Wrz 2010 07:59
    Nowart
    Poziom 20  

Ircys zasilanie linii unifonów w Laskomexie to 6V ! Nigdy nie było 12V, kto Ci takich głupot naopowiadał? Na 7V działa jak najbardziej poprawnie, sprawdzone.
    Pozdrawiam

0
  • #11 22 Wrz 2010 08:38
    Nowart
    Poziom 20  

Nie przeczę ale sam napisałeś " z 12 na 7 " a nie odwrotnie. ;)

0
  • #13 05 Lis 2010 20:32
    katarcza
    Poziom 12  

Witajcie,

1. proponuję zapomnieć o urządzeniach głośnomówiących w MaibusSe, nie da rady
    2. alternatywna słuchawka to 1134/522, ciekawszy design, jest w ofercie
    3. siedem woltów to nie simlock, tylko ... nie zdradze tajemnicy. Nie miałem na celu niczego blokować, wręcz odwrotnie.

W razie pytań, chętnię pomogę

Z pozdrowieniami

KWT

0
  • #14 18 Lis 2010 11:27
    Ircys
    Specjalista Domofony

katarcza napisał:
    A i wiem co mówie, nazywam się Krzysztof W. Tarczyński i jestem głównym konstruktorem w firmie MIWI-URMET Sp. z o.o. Jestem autorem tego sytemu, tych unifonów.....
    W razie pytań, chętnię pomogę

Pytanie zasadnicze: dlaczego zatem zrezygnowaliście z unifonów 1131(2)/520
    na rzecz /620 skoro 520-tki działały bezproblemowo z innymi cyfrowymi systemami domofonowymi, a 620-tki są pod tym względem bardzo kapryśne?

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

0
  Szukaj w 5mln produktów