Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ETZ 250 wymiana diod prostowniczych

17 Wrz 2010 01:00 4205 13
  • Poziom 9  
    Witam, otóż mam taki problem, ostatnio podczas prac przy motorku całkiem spory klucz upadł mi na płytkę, na której są przylutowane 4 diody prostownicze. I jak to zwykle w takich przypadkach bywa, wszystkie pękły i teraz brak jest ładowania. W związku z tym mam pytanie, czy diody 6A10 - 6A, 1000V nadadzą się? Bo nie mam innych a ostatnio naprawiałem prostownik i takie zakupiłem a kilka sztuk mi zostało. Niech fachowcy (i nie tylko) wypowiedzą się na ten temat :)
  • Poziom 30  
    Dla pewności - na pewno chodzi o diody ?
    Bo jest ich tam 9 i może chodzi o diody wzbudzania - 3 sztuki.
    SY170 i SY171 to diody dodatnie i ujemne ale tych byś chyba nie uszkodził.
    Wzbudzenia to chyba SY351/3 (zamiennik to 1N5401) lub dowolna inna o prądzie min 3A.
    Sam z kolegą szukałem info i wspominano że powinno byc min. 10A ale chyba chodziło o te +/-
  • Poziom 9  
    Chodzi mi o 4 diody które znajdują się pod siedzeniem, za regulatorem napięcia. Zaznaczyłem je na schemacie.

• Poziom 42  
    Gmyru Coś kręcisz lub ktoś Cie wkręcił.
    Skąd ta liczba 4??? Diod jak napisał narkoholik ma być 9!
    6 większych - wystarczą 5-cio amperowe, choć w oryginale były takie jak w "dorosłych" alternatorach czyli kilkunasto-amperowe.
    3 mniejsze - 3 A to nawet za dużo, ale OK.

Zrób zdjęcia prostownika bo coś się nie zgadza!

Mostek diodowy jest w ETZ tak przewymiarowany, że zabić go jest naprawdę trudno. Musiałeś mieć porządne sztywne zwarcie i to przez długi czas!

Mnie podczas jazdy wpadła w jego środek nakrętka mocująca błotnik i nic poza spaleniem bezpiecznika się nie stało! Sytuacja wręcz niemożliwa a jednak. Wróciłem na akumulatorze. Nie było daleko.
  • Poziom 9  
    Kurcze teraz to sam już nie wiem...Moto nie jest moje tylko kolegi. Diody są po ściągnięciu siedzenia na wierzchu, z tego co wypatrzyłem to widziałem tylko 4, jedna pod drugą...Później do niego podskoczę i zrobię fotkę jak to wygląda.
  • Poziom 42  
    Po co odkrywasz Amerykę! Diod ma być 9! Nie podlega to żadnej dyskusji ani głosowaniu. Nad fizyką się nie głosuje. Ona ma to gdzieś!
    Poczytaj co o alternatorach i nie pisz głupot, bo inni to też czytają i wprowadzasz ich w błąd.
  • spec od auto-elektro
    Gmyru napisał:
    Są 4 :)

Jakoś nie widzę czwartej.P
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 42  
    viper555 A ja widzę 9. Bo wiem gdzie dochodzą przylutowane plecionki. I co to zmienia.
    Gmyru widzi cztery i może tak faktycznie jest lub ma słaby wzrok i zapomniał okularów.
    Panowie. Udowadniamy sobie nawzajem rzeczy dla nas oczywiste.
    Gmyru nie ma na ten temat bladego pojęcia i nie chce się uczyć, więc go nie przekonamy. Jego sprawa.
    Do momentu zamieszczenia zdjęć lepiej zapomnieć o temacie!
  • spec od auto-elektro
    No nie róbcie ze mnie debila przecież jest logiczne że jest 9 ale rozbił tylko od wzbudzenia SY 351 3A 600V.P