Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor LCD Fujitsu Siemens C17-2 - zablokowany

17 Sep 2010 09:52 3639 2
  • Level 11  
    Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc, bo już próby moje np. z wgraniem nowego softu są nie powodzeniem pamięć 24C16 dalej widnieje napis ,, OSD Locked " ogólnie monitor działa oprócz wejścia do MENU i nie wiem co dalej robić z tym fantem ?. Po za tym jak chcę go włączyć to po naciśnięciu ,, on " nic a jeśli nacisnę równocześnie wszystkie 4 przyciski czyli funkcyjne monitor się włącza ale problem pozostaje i jest to dziwna usterka, nie wiem gdzie szukać przyczyny usterki ?. I próbowałem na wsadzie Philipsa również bez rezultatu dalej to samo jest ?.

Proszę o pomoc w tej kwestii może ktoś coś wie i napotkał się z tą usterką Monitor Fujitsu Simens C 17-2

Wgrany nowy soft do pamięci 24C16 ale jest jeszcze jedna kość w podstawce i nie wiem być może problem pojawia się w niej lub jest inny ?.

Próbowałem i tego rozwiązania bez rezultatu:

Aby zablokować/odblokować MENU należy przytrzymać klawisz menu i włączyć monitor.
    Tryb serwisowy:
    Przytrzymaj MENU i AUTO i włącz monitor.
    podświetl FACTORY ENTRANCE i naciśnij SELECT
    W TS jest funkcja auto color, sprawdź co zdziała.
    W normalnym trybie jest funkcja AUTO LEVEL, powinna rozjaśnić obraz.

Pozdrawiam
  • Level 17  
    Zobacz na aplikację procesora. Może można go w jakis sposób zresetowac. kiedys w jakimś samsungu zresetowałem procesor i zaczął chodzi jak należy. Możesz również wylutowac drugą pamięc i spróbowa uruchomic.
  • Level 11  
    Witam i dziękuję za odpowiedź, ale jeśli chodzi o ten procesor to jest ,, GENESIS gm 2126 " a następna pamięć czyli druga jest nią ,, ATMEL AT49LV001NT " rodzaju PLCC32, i w tym monitorku jest w podstawce i nie było by problemu, by ją wyciągnąć czy przeprogramować ale do niej nie mam wsadu i tak sobie jeszcze myślę że może ona mieć coś z tym wspólnego ?. A na dodatek brak wiedzy jak należy prawidłowo zresetować pamięć PLCC ? mam dostęp do aplikacji obu pamięci w tym dokładny opis nóżek, ale jeszcze nie mam do wspomnianego procesora opisu ale szukam może znajdę ? i kurcze ogólnie mam problem !!!. Próbowałem wyjąć wspomnianą drugą pamięć i uruchomić monitor bez niej, ale już nie dało się uruchomić a po ponownym włożeniu bez zmian czyli jak w temacie.

I proszę o udostępnienie wsadów obu układów do tego modelu monitora oczywiście jeśli ktoś jest w posiadaniu w/w wsadów.

Wgrany nowy soft do pamięci 24C16 znalazłem już wcześniej w bazie wsadów ale o tym wspomniałem w/w temacie.

Pozdrawiam