Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Saeco Vienna wolno chodzi zaparzacz

skywalker8217 17 Sep 2010 10:02 8150 11
    skywalker8217
    Level 14  
    Witam.
    silnik zaparzacza chodzi bardzo wolno. na wyjŚciu jest 5v zamiast okoŁo 30v.
    wymieniŁem tip33 diodĘ zenera i t8 ale nic siĘ nie zmieniŁo.
    ma ktoŚ pomysŁ co moŻe byĆ uszkodzone na pŁytce?
    na nowej chodzi jak zŁoto.
    dziĘki z gÓry za wszystkie sugestie.
    pozdrawiam.

Proszę poprawić post zgodnie z pkt 15 Regulaminu.
    <skryn>
    chrisro
    Level 13  
    Mam to samo. Kolego co pomogło?
    BRum
    Level 21  
    Do wymiany tranzystor TIP33C i być może dioda ZD 33V czasem leci mostek Gretza.Na wyjsciu musi być 33V.Najlepiej wymienić tranzystor i diodę równocześnie .Powinno ruszyc.
    marcinc711
    Level 9  
    Witam, Panowie miałem taki sam problem. Zmieniłem triaka i diodę, ekspres ruszył, ale kawa nie leci, wysypuje suchą i to nawet nie do pojemnika, pompka chodzi jakby ciszej/słabiej niż poprzednio para leci i co ciekawe na wstępie woda kapie tak jak na początku zaparzania. Zaparzacz staje w pozycji parzenia i poza wstępnymi kropelkami woda nie leci,proszę o sugestie
    BRum
    Level 21  
    Brak przepływu wody,dlatego pompka chodzi ciszej.
    Jaki tam jest bojler ,jeśli typu J to na pewno zapchany na wyjściu.Wymontować i sprawdzić drożność bojlera oraz wężyków ciśnieniowych.Jak zapchane to potraktować 30% kwasem fosforowym lub kamixem.
    marcinc711
    Level 9  
    Jeszcze jedno, kawa ląduje na tacce a nie w zaparzaczu. Koła zębate ustawiłem w pozycji "home" możliwe że się rozregulowały same? Czy może to mieć związek z zatkanymi rurkami?
    BRum
    Level 21  
    Zaparzacz da się wyjmować bez problemu?
    marcinc711
    Level 9  
    Czujnik? Gdzie on jest? To jeden z tych dwóch na dole? I jak się robi reset? Z góry dzięki
    BRum
    Level 21  
    Sorry,pomyliłem z DeLonghi w Saeco Viena nie ma czujnika Hala.
    marcinc711
    Level 9  
    Zaparzacz da się wyjąć po odkręceniu śrubki. Zapchany raczej nie jest, woda Leci bez problemu. Jak się robi reset?
    obi69
    Level 11  
    U mnie wystarczyła wymiana TIP33 (+pasta termoprzewodząca). W sklepie nie mieli TIP33 więc wsadziłem TIP35.