Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolce Gusto Krups KP2100 - wyciek wkoło łyżki na kapsułki

17 Wrz 2010 10:37 19993 17
  • Poziom 10  
    witam,

Ekspres jak w tytule.
    Mam problem z wyciekiem wkoło łyżki na kapsułki - część wody cieknie przez otwór a część szczelinami wkoło łyżki.
    Teoretycznie nie ma tam żadnej dodatkowej uszczelki poza gumowana częścia opuszczanej na kapsułkę "głowicy"
    Nie wiem jak to ugryźć.
    Do tego nie wiem czy mi się wydaje czy nie ale kapsułki po użyciu są jakby " sflaczałe " a wczesniej były mocno " napompowane "
    Dodam że ekspres jest drożny a wycieki pojawiły się własnie po czyszczeniu.
    ponowne czyszczenie nic nie pomogło więc wygląda na to że jest pełen przepływ.

Będę wdzięczny za wskazówki jak to naprawić.
  • Poziom 10  
    no i wyszło - pęknięta guma na docisku kapsułki obok igły.
    czy ktoś wie gdzie to dostać?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Znajoma miała model KP2000 i też guma się uszkodziła tam, a sama guma nie występuje (tak twierdził serwis). Do wymiany był ten cały element w tej owalnej obudowie. Tanie to nie było, ale ile kosztowało, to musiałbym się jej zapytać.
  • Poziom 10  
    rozebrałem to i guma jest obleczona na metalowym krążku - zgadza się. jest to pojedyncza część którą spokojnie można samemu wymienić ( mnie udało sie go nawet :) poprawnie złożyć - chciałem sprawdzić czy jest sens szukać części jeśli i tak tego nie poskładam ) ale to fakt - ceny części zamiennych w seriwsach to kosmos - 100 za byle śrubkę i do tego ściemniają że trzeba zrobić niewiadomo co, ale innego wyjścia jak u nich kupic niestety nie ma.
    co do twierdzenia serwisu że trzeba kupić całą " głowicę" a nie tylo to koło z gumą - pewnie im sie nie chce, nie opłaca lub nie umieją wymienić jednego składnika :)
    jeśli zapytasz o koszt to daj znać proszę
  • Specjalista AGD
    Zdemontuj tą gumę i udaj się do sklepu (ów) gdzie mają takie wyroby (uszczelnienia gumowe). Być może coś dopasujesz.
  • Poziom 10  
    niestety tak sie nie da - ta guma jest zwulkanizowana z metalowa podstawa ma odpowiedni powyginany kształt itp. tylko oryginalna część niestety
  • Poziom 17  
    Naprawiłeś czy wyrzuciłeś daj znać poszukuję uszkodzonego KP 2000 na części ??
  • Poziom 10  
    naprawiłem zgodnie z ostatnim wpisem, koszt to około 80zł z przesyłką części z serwisu - niestety teraz po około poł roku, ma nowy problem z zalaczaniem.
    ale jeszcze nie idzie na smietnik
  • Poziom 17  
    Mam w takim expresie uszkodzony element (wyłącznik temperaturowy) microtemp SVGCES 65A00 TF 0980 jest na przerwie czym to zastąpić bo oryginała nigdzie nie mogę zlokalizować.
  • Specjalista AGD
    pelcbog napisał:
    Mam w takim expresie uszkodzony element (wyłącznik temperaturowy) microtemp SVGCES 65A00 TF 0980 jest na przerwie czym to zastąpić bo oryginała nigdzie nie mogę zlokalizować.

Czy chodzi o bezpiecznik termiczny?
  • Poziom 10  
    niestety w sprawach elektroniki sam nic nie pomogę.
    ps. co do wpisu z problemem wyłączania się ekspresu podczas rozruchu lub po powrocie w położenie spoczynkowe - stand by - problem rozwiązany zgodnie z radą innego z forumowiczów poprzez wymianę kondensatora 0.470 na 2200. nie wiem co było pierwotną przyczyną bo oryginalny wygląda na sprawny ale takie rozwiązanie działa.
  • Specjalista AGD
    xrobi napisał:
    co do wpisu z problemem wyłączania się ekspresu podczas rozruchu lub po powrocie w położenie spoczynkowe - stand by - problem rozwiązany zgodnie z radą innego z forumowiczów poprzez wymianę kondensatora 0.470 na 2200. nie wiem co było pierwotną przyczyną bo oryginalny wygląda na sprawny ale takie rozwiązanie działa.

Ciekawe kto tak doradził, aby 5-krotnie zwiększyć pojemność kondensatora zasilacza prądowego??
  • Poziom 10  
    MARCIN.SLASK napisał:
    xrobi napisał:
    co do wpisu z problemem wyłączania się ekspresu podczas rozruchu lub po powrocie w położenie spoczynkowe - stand by - problem rozwiązany zgodnie z radą innego z forumowiczów poprzez wymianę kondensatora 0.470 na 2200. nie wiem co było pierwotną przyczyną bo oryginalny wygląda na sprawny ale takie rozwiązanie działa.

Ciekawe kto tak doradził, aby 5-krotnie zwiększyć pojemność kondensatora zasilacza prądowego??

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1854259.html

ps. jeśli znasz inne rozwiązanie lub przyczynę podziel się na przyszłość
  • Specjalista AGD
    xrobi napisał:
    MARCIN.SLASK napisał:
    xrobi napisał:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1854259.html

ps. jeśli znasz inne rozwiązanie lub przyczynę podziel się na przyszłość

Daj foto elektroniki, to napiszę co wymienić, bo nie chcę zgadywać jaka jest wartość kondensatora.
  • Poziom 17  
    Tak to jest według mnie bezpiecznik temperaturowy zamontowany na pompie wodnej.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    pelcbog napisał:
    Tak to jest według mnie bezpiecznik temperaturowy zamontowany na pompie wodnej.

Więc pompa musiała się mocno zagrzać, że spalił się bezpiecznik. To zabezpieczenie przed przegrzaniem (spaleniem) pompy.
  • Poziom 17  
    Mam pytanie jeszcze raz gdzie dostać coś takiego i jaka to temperatura tego bezpiecznika??
  • Poziom 2  
    xrobi napisał:
    naprawiłem zgodnie z ostatnim wpisem, koszt to około 80zł z przesyłką części z serwisu - niestety teraz po około poł roku, ma nowy problem z zalaczaniem.
    ale jeszcze nie idzie na smietnik

możesz dać jakieś namiary gdzie kupiłeś tą część? też tego potrzebuje. Może masz jakiś numer katalogowy.