Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik temperatury zasysanego powietrza Audi A4 1.8 ADR

sartre1 17 Wrz 2010 15:52 11935 6
  • #1 17 Wrz 2010 15:52
    sartre1
    Poziom 9  

Witam,
    Czy ktoś może wie gdzie znajduje się ten czujnik w moim modelu. Najlepiej poproszę o jakąś fotkę. ChciaŁbym sprawdzić czy działa. Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam,
    Paweł

2 6
  • Pomocny post
    #2 17 Wrz 2010 18:01
    autoas
    Poziom 42  

Czujnik masz zaraz za przepustnicą, dobry dostęp, dwupinowy

3
  • #3 18 Wrz 2010 12:52
    Stanley121
    Poziom 16  

Który to rocznik?

-1
  • Pomocny post
    #4 18 Wrz 2010 13:29
    gurban
    Poziom 13  

Najlepszym wyjściem aby sprawdzić ten czujnik będzie podpięcie Vaga pod autko.Widzę że jesteś z Torunia(ja też).Jeżeli nie masz możliwości podpięcia ,to zapraszam do swojego garażu.

0
  • #5 18 Wrz 2010 22:52
    sartre1
    Poziom 9  

Rok auta 1997. Dzięki gurban za propozycję, mam jednak VAG, nie pokazuje błędów, ale tak samo było z czujnikiem temperatury, a był uwalony. Jutro podepnę Vaga i zobaczę ile ten czujnik pokazuje stopni. Myślę, że najlepiej go odłączę i sprawdzę opór. Objaw przy aucie mam taki, że jak zimny to nie ma ssania i na obroty nie wchodzi, zwłaszcza na 1 biegu przy mocniejszym wciśnięciu gazu. Wymieniłem już full rzeczy, co zresztą opisywałem https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1743703&highlight=

http://www.a4klub.pl/smf/index.php?topic=158745.0;highlight=b5+adr+brak+ssania

Może ktoś ma pomysł, co może powodować mój problem?

2
  • #6 19 Wrz 2010 09:42
    Reflekt
    Poziom 17  

czujnik podcisnienia w kolektorze dolotowym sprawdz a czujnik temperatury zasysanego powietrza mozesz sprawdzic na suszarke . wyciagnij go fizycznie podepnij miernik i ogrzej go powi płynnienn rezystancja zmieniac sie

0
  • #7 20 Wrz 2010 19:42
    sartre1
    Poziom 9  

Czujnik zasysanego powietrza sprawny, opór się zmienia pod względem temp.
    Mam jednak pytanie trochę z innej beczki. Czy ktoś się orientuje czy w wiązkę elektryczną idącą od ECU do przepustnicy (zasila ona przepustnicę napięciem 5 V - u mnie jest 4.7 V) podpiete są jeszcze inne czujniki np. czujnik prędkości pojazdu znajdujacy się w skrzyni biegów, który też zasilany jest 5V? Zauważyłem, że niekiedy prędkościomierz wariuje, zwłaszcza jak jest mokro. Wiem, że guma na wtyczce przy skrzyni biegów jest pęknięta i nieraz pewnie wchodzi tam woda. Najłatwiej pewnie bedzie rozłączyć tę wtyczkę i się przejechać z odłączonym prędkościomierzem, ale pod blokiem ciężko to zrobić :).

0