Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DIGIFANT bogata mieszanka.

17 Sep 2010 19:27 2261 7
  • Level 11  
    Miało być 0,5 h roboty a tu lipa.Panowie mam takiego trupa jest to Transporter T4 silnik AAC który ma trudności z utrzymaniem się na wolnych obrotach. Ze schematu wynika ,że układ powinien posiadać sondę ale takowej nie ma , jak i instalacji po niej. Czas wtrysku na wolnych obrotach to 6ms , a po zdjęciu wężyka z mapa (sterownik) spada do ok. 2 ms i silnik zachowuje się ok. MAP przelutowany na laminacie nic nie widać a, parametry widziane przez ECU w normie.
    Całość czytana LAUNCH x-431 i Mega Macs 55.
    Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.
    Tomek.
  • Level 11  
    W sumie spodziewałem się takiego odzewu :D . We wtorek będę go męczył znowu bo gościowi się spieszyło. Myślę ,że zdjęcie klem i skasowanie w ten sposób adaptacji wystarczy coo? No i obowiązkowo silniczek krokowy do czyszczenia. :D
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 11  
    Wszystko suche , na moje oko sterownik widzi za duże obciążenie i stąd polewa benzyną. Masy zasilania i przekaźnik systemowy przedzwoniony. Podstawie jeszcze MAP-a.(jeżeli wyszperam takowy) bo wszystko wskazuje na uwalony ster.
    Podejmiesz się wrazie czego naprawy ECU?
  • Moderator of Cars
    Zmierzyłeś chociaż napięcie na tym MAP-ie?
  • Level 28  
    Witam serdecznie. Zobacz w blokach jaką ma temperaturę. Miałem sporo takich aut i zdarzało się, że sterownik widział o wiele niższą temperaturę niż była naprawdę. Pozdrawiam.
  • User removed account  
  • Level 20  
    hej kolego może zdradzisz jak se poradziłeś z tym problemem, bo mam taki sam. jak możesz to zadzwoń lub napisz sms-a a ja zadzwonię 511 956 335