Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

laptop i monitor zewnętrzny - kiedy powinien być obraz

iksilak 17 Sep 2010 20:49 2528 5
    iksilak
    Level 11  
    Konkretnie mam DV2000 i drugi też HP nx6125. Monitor zewnętrzny po podłączeniu nic nie wyświetla na obydwu, dopiero po ustawieniu we właściwościach grafiki na klona jest obraz jednak przy odpalaniu nic nie ma dopiero jest od niebieskiego ekranu windy "Zapraszamy". Czy to jest normalne? Wydaje mi się, że obraz powinien być od początku i powinno się na monitorze zewnętrznym wejść do biosu. Zaznaczam, że oba laptopy na matrycy mają normalny obraz - nie są uszkodzone, tak przynajmniej mi się wydaje. Czy coś trzeba w biosie poprzestawiać by obraz na zewnętrznym był od początku? Czy może obraz na zewnętrznym jest od początku po odpięciu matrycy? Czy to zupełnie normalny objaw, tak po prostu jest i już?
    artaa
    Level 43  
    W BIOS czasem jest opcja BOTH dla ekranów.
    Krzychu7
    Level 40  
    W BIOS-ie może być funkcja wyboru monitora. Przeważnie domyślnym ustawieniem jest Auto.
    iksilak
    Level 11  
    Niestety, w biosie nic nie znalazłem. Bios jest bardzo ubogi, są tylko informacje podstawowe o laptopie, można ustawić godzinę i datę, hasła, kolejność botowania systemu i praktycznie to wszystko, z grafiki jest coś o rozmiarze pamięci ale tam jest tylko możliwość przestawienia 32, 64 i 128. Nic więcej nie ma.
    iksilak
    Level 11  
    Ten układ dział tylko na windzie jako skrót klawiszowy do ustawień grafiki, przestawia lcd-zewnętrzny-klon. Nie działa przy starcie.