Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon s2 IS - blokada włącznika - pokrętła - ON

17 Sep 2010 21:24 1183 3
  • Level 2  
    Witam

Jest to moj pierwszy post.. niestety podyktowany potrzeba :))

Otoz... dzis podczas pstrykania fotek.. poprostu zablokowal mi sie włącznik.. Juz w trakcie robienia zdjec zauwazylam ze nie moge przelaczyc na podglad zrobionych fotek.. Wylaczyc aparat przyciskiem Off wylaczylam.. ale ani z powrotem go wlaczyc ani obejrzec zdjec juz nie moge :( Włącznik poprostu nie przekreca sie w zadna strone.
    Do tej pory wszystko dzialalo jak nalezy.. no i przeciez wlaczylam go dzis i tez przegladalam zrobione fotki.. Nie upadl mi, robilam zdjecia w makro i w super makro..

bardzo prosze o pomoc, moze jakis reset jest potrzebny, jezeli tak to jak to zrobic? Jak sciagnac ta blokade? Echhh... :(
    Z gory dziekuje za wszelka pomoc!!!
  • Level 32  
    Żaden reset nie jest potrzebny, zablokowało ci się to pokrętło do zmiany trybu pracy, konkretnie uszkodzeniu uległ ten mały guziczek na nim, który trzeba wcisnąć żeby dało się obrócić i włączyć aparat. Sposoby naprawy są dwa, albo ściągnąć górny panel rozebrać przełącznik i pozbyć się tego przycisku, albo jeśli ma to być zrobione profesjonalnie przełącznik wymienić.
  • Level 2  
    gajmix wrote:
    Żaden reset nie jest potrzebny, zablokowało ci się to pokrętło do zmiany trybu pracy, konkretnie uszkodzeniu uległ ten mały guziczek na nim, który trzeba wcisnąć żeby dało się obrócić i włączyć aparat. Sposoby naprawy są dwa, albo ściągnąć górny panel rozebrać przełącznik i pozbyć się tego przycisku, albo jeśli ma to być zrobione profesjonalnie przełącznik wymienić.

Dzięki bardzo za odpowiedz... ja sie kompletnie na tym nie znam.. ja tylko pstrykam zdjecia ;)
    Orientujesz sie moze ile taka wymiana przełącznika by kosztowala??
  • Level 10  
    Nie było by to drogie, poszperaj trochę o serwisach w Google na pewno coś znajdziesz.