Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat zegara na LM8361 - szukam.

elmo3000 17 Wrz 2010 22:00 1695 2
  • #1 17 Wrz 2010 22:00
    elmo3000
    Poziom 12  

Dostałem resztki starego radia jakiś czas temu, a że mnie nuda ogarnęła ostatnio postanowiłem coś zmajstrować. Przeglądając graty natknąłem się właśnie na to radio. Właściwie kawałki, bo wyglądało, jakby je ktoś samochodem rozjechał. Wyciągnąłem z niego nienaruszony moduł zegara wraz z wyświetlaczem. Trochę się naszukałem i niestety nigdzie nie mogę znaleźć tego co potrzebuję. A dokładniej potrzebuję schemat zegara na układzie LM8361. Jakiś schemat jest w nocie katalogowej tego układu, ale strasznie słabej jakości (chyba jakiś skan ksera ksera). Do układu podłączony jest wyświetlacz LED, który, jak się domyślam, w radiu służył do pokazywania godziny:minut:sekund.

Czy ktoś z was dysponuje takowym schematem? Jeżeli nie, to chociaż jakąś przyzwoitą kartą katalogową tego układu, bo to, co ja znalazłem to po Chińsku i to w strasznej jakości.

1 2
  • #3 18 Wrz 2010 09:13
    elmo3000
    Poziom 12  

A jeszcze jedno pytanko mam. Ten wyświetlacz ma jednak 4 siedmiosegmentowe wyświetlacze + 2 kropki na początku. Badałem go miernikiem i zdziwiło mnie, że nie ma 2 kropek na środku pomiędzy wyświetlaczami cyfr. W dodatku na samym środku ma 2 połączone piny które ( tak mi się wydaje) nie mają połączenia za żadną z diod led w wyświetlaczu.

Dodaje fotkę

Schemat zegara na LM8361 - szukam.

0