Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanko do absolwentów techników elektronicznych i podobnych

richardtraker1994 17 Wrz 2010 23:12 917 1
 • #1 17 Wrz 2010 23:12
  richardtraker1994
  Poziom 13  

  Witam. Mam takie pytanko: jaką drogę wybieracie po skończeniu technikum (praca, studia)? Jak studia to gdzie i jaki kierunek, a jak praca to czy związana z zawodem czy nie.

  Nie jestem żadnym agentem obcego wywiadu, ale po prostu chciałem się zorientować jaka jest tendencja w wybieraniu najbliższej drogi życiowej. Pytam o uczelnię i kierunek studiów, bo może taka informacja pozwoli odnaleźć znajomych z forum na swoim kierunku.

  Jeśli chodzi o mnie to ja po skończeniu technikum elektronicznego wybieram się na Politechnikę Świętokrzyską, kierunek elektronika i telekomunikacja, studia dzienne.

  0 1
 • #2 19 Wrz 2010 13:26
  cirrostrato
  Poziom 36  

  I tak trzymaj, przedmioty zawodowe traktuj poważnie, naukę języka (wystarczy angielski) arcypoważnie, pobaw się w praktykę w zawodzie, potem robota (jak na dziś) w Norwegii i te 8-12 tys. PLN na rękę dostaniesz, ryb (w okresie połowowym) nałapiesz, grzybów (borowików i podgrzybków tam nikt nie zbiera) nazbierasz i jakoś przeżyjesz, po trzech latach nabędziesz praw (w odpowiednim wieku..) do emerytury........brzmi może niepoważnie ale starszy syn (Technikum Kasprzaka, potem PW) w to wszedł i brnie dalej, temat wygląda obiecująco. Jeśli za kilka lat, jak skończysz studia a polski pracodawca nie zmądrzeje, w kraju możesz liczyć na 2tys. brutto na początek, niejasne perspektywy awansu finansowego w ,,jakiejś przyszłości'' i ciągle niezadowolonego szefa.......też sprawdzone w niejednej firmie.

  0