Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z siecią i sterownikami

17 Wrz 2010 23:17 1218 14
 • Poziom 9  
  Mój problem może sie wydac komus banalny ale cóż, piszę bo dla mnie nie jest.
  Otóż usiłuje stworzyć sieć między komputerami(przewodową) i jeden z komputerów notorycznie informuje mnie że kabel sieciowy jest odłaczony choc wtyczka tkwi twardo w gniazdku.Dioda która powinna zamigotać po włożeniu kabelka do gniazdka nie świeci...
  Płyta główna komputera to Intel Brownsville D845GBV system operacyjny XP SP3. W menadżerze sprzętu miałem żółty wykrzyknik przy pozycji kontroler ethernet. Za radą zaczerpnięta z forum udałem sie na stronę Intela i pobrałem Intel(R) PRO/100 VE Network Conect. Żółty wykrzyknik zniknął z menadżera ale komputer uparcie twierdzi że kabel sieciowy jest odłączony. Dodam że kabel jest jak najbardziej właściwy bo po podłączeniu do innego komputera mam sieć oraz internet.Czy pobrałem dobry plik?
 • Poziom 42  
  Jeśli "żółty wykrzyknik" zniknął, można przypuszczać, że karta sieciowa została oprogramowana właściwym sterownikiem. Jednym słowem, masz teraz sprawną kartę w systemie. A jak ją podłączyć do sieci, to osobny temat. Wrzuć tu wynik polecenia z konsoli:

  ipconfig /all

  i napisz, z jakiego internetu korzystasz.
 • Poziom 9  
  Nie wiem o jakiej konsoli mówisz. Łącze Netii 1MB.
 • Poziom 30  
  wpisz cmd to pojawi się okienko (to ta "konsola")

  Dodano po 4 [minuty]:

  (dopisuję bo sie błąd na forum pojawił)

  Co ma tu do tego łącze Neti ? Jeśli próbujesz włączyć drugi komputer do sieci i udostępnić internet to problem sie komplikuje i musisz to dokładniej opisać.
  Kabelek masz crossowany ? Bo przy bezpośrednim połączeniu to konieczne. Ale są karty które to wykrywają i obsługują i jeśli miałbyś akurat zły kabel i taką kartę to mógłbyś mieć taki komunikat.

  Moim zdaniem masz złe ustawienia sieci na tym niepodłączonym komputerze.
 • Poziom 9  
  Kabel jest ok, podłączone dwa inne lapy za jego pomocą bez problemu mają sieć i internet.
  "wpisz cmd to pojawi się okienko" - w co mam wpisać cmd? gdybym nie był laikiem to nie dawałbym posta "dla początkujących" :)
 • Poziom 30  
  Menu Start -> Uruchom
 • Poziom 30  
  To nie ja prosiłem o ten zrzut bo i tak nie znam ustawień twojej sieci i ile masz tam urządzeń.
  DHCP masz włączone ? DNS prawidłowe ? Karta "włączona" ? Od czego to tunelowanie ?
 • Poziom 9  
  narkoholik napisał:
  To nie ja prosiłem o ten zrzut bo i tak nie znam ustawień twojej sieci i ile masz tam urządzeń.
  DHCP masz włączone ? DNS prawidłowe ? Karta "włączona" ? Od czego to tunelowanie ?


  DHCP?? DNS?? czy ja czasem nie wspominałem że jestem laikiem w tych sprawach?
  co to jest o czym mówisz?

  Po podłaczeniu kabla do gniazda sieciowego w kompie powinna zamigotac mała dioda wykrywając połączenie. Nie ma niestety z jej strony ani sladu aktywności. Podłaczając inne komputery tym samym kablem dioda zaczyna od razu pulsować, jest sieć, jest internet. Pierwszy raz spotykam sie z takim przypadkiem. Początkowo był problem z kontrolerem ethernet.Problem usunęłem wgrywając to co mi doradzono, wykrzyknik zniknął, urządzenie działa prawidłowo.Zaczynam sie zastanawiać czy po prostu karta nie jest "trafiona"...
  Karta jest zintegrowana.
 • Poziom 30  
  A nie wiem czy się znasz bo raz piszesz że łączysz z innymi, że powinna migać i że pierwszy raz się spotykasz.... trochę więc doświadczenia masz.

  Odpal kreatora sieci na tym kompie wskaż kartę i postępuj zgodnie z podpowiedziami i wybieraj automatycznie (na wstępie).

  Automatycznie przydzieliło numer 3 tej sieci więc cos już tam masz/robiłeś.

  Jesli nie zadziała opisz/rozrysuj sieć i wszystkie dodatkowe połączenia.

  Osobiście nie umiem się posłużyć wynikiem z ipconfig bo nie pokazuje on czasem nieaktywnych/źle ustawionych urządzeń/sieci.
  Zniknięcie wykrzyknika łatwo uzyskać ale czasem okazuje się że urządznie nie może działać poprawnie (ręczne sterowniki).

  Polecam używać popdowiedzi windows z menu start - jest tam wszystko świetnie opisane.

  Powodzenia
 • Poziom 43  
  Odpal LiveCD i zobaczysz czy to jest problem karty sieciowej czy systemu.
 • Poziom 42  
  Pokaż przynajmniej odrobinę własnego wkładu w rozwiązanie Twojego problemu. Masz w systemie okienkowe funkcje naprawy połączenia sieciowego (panel sterowanie - połączenia sieciowe).

  W czarnym oknie "dosowym" masz raport na temat występowania i stanu karty sieciowej, możesz tu kontrolować wyniki swoich działań. Poczytaj o komendzie ipconfig (choćby wydając komendę ipconfig /?), poczytaj o serwerze DHCP, o IP dynamicznym, o serwerach DNS. No coś tam warto jednak wiedzieć, to nie są żadne czary.
 • Poziom 9  
  Podłączyłem inny komputer i z nim jest ten sam problem - kabel sieciowy odłaczony mimo ze podłaczony jest do karty. Drugi komputer był wczesniej w firmie komputerem matką do którego wczesniej były podpiete inne komputery więc napewno ma wszystko dobrze po ustawiane i niczego mu nie brakuje w sprzęcie...

  Pokaż przynajmniej odrobinę własnego wkładu w rozwiązanie Twojego problemu.

  No i co z tego ze poczytam skoro tego nie rozumiem? Gdybym rozumiał to nie prosiłbym na forum o pomoc w sprawie, prawda? Gdybym Ci dał parę tekstów do poczytania związanych z zawodem jaki wykonuje to po ich przeczytaniu wcale nie byłbyś mądrzejszy niz przed przeczytaniem...Nie wiem co to DNS, DHCP, nie znam się na protokołach w których muszę grzebać.
  Co znaczy "stan nosnika - nośnik odłączony?"
 • Poziom 42  
  Łączysz te komputery przez jakiś router, czy dwa bezpośrednio ze sobą ? W tym drugim przypadku kabelek powinien mieć nieco inne połączenia.