Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak jednego koloru - PROVIEW

n_kris 17 Wrz 2004 01:17 799 3
  • #1 17 Wrz 2004 01:17
    n_kris
    Poziom 2  

Mam monitor Proview model PV-564IM....ostatnio podczas pracy cos blysnęło z tylu i tyle...okazalo sie ze niby zasilacz...wymienili go ale od tej wymiany mam problem bo co jakis czas znika mi jeden kolor..przynajmniej tak to wyglada bo kolory maja odcien niebieski...poprostu jakiegos brakuje...ale od czasu do czasu znow wszystko wraca do normy i tak na zmiane...ale coraz czasciej sie zdarza ze brakuje tego koloru...
    W serwisie nie potrafili znalezc przyczyny wiec zwracam sie z prosba o pomoc...bo gdyby naprawa nie byla zbyt droga to nie chce sie go pozbywac...
    Moze ktos z was spotkal sie z podobnym problemem albo podejrzewa co to moze byc

DZIEKUJE

0 3
  • #2 17 Wrz 2004 01:31
    brodziek
    Poziom 14  

U mni były to zimne luty na płytce wzmacniacza wizji ( tej wiszącej na szyjce kineskopu) :)

0
  • #3 17 Wrz 2004 14:01
    milioner
    Poziom 19  

Witam

Sprawdź zasilanie wzmacniaczy wizji. Wymień elektrolity na niej oraz przelutuj tą płytkę - być może faktycznie są to zimne luty. Sprawdź również kable łączące tą płytkę z płytą główną - przelutuj złącze na płycie głównej.

0
  • #4 19 Wrz 2004 12:15
    gregs
    Poziom 16  

witam
    sprawdz pk jak radza koledzy bo napewno masz zimne, pozatym sprawdz przy okazji jak go rozkrecisz plyte glowna na zimne luty tak zapobiegawczo. w monitorach proview producent chyba zaluje cyny
    pozdrawiam

0