Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica indukcyjna model PI6516TF wyświetla kod F5

Marunio 18 Sep 2010 10:30 28442 9
    Marunio
    Level 15  
    Płyta indukcyjna jak w temacie. Coraz częściej zawiesza się i wyświetla migający na wszystkich sensorach kod F bez cyfry. Aby go zresetować, odłączam na chwilę zasilanie kuchenki na rozdzielnicy mieszkaniowej. Pomaga, ale czas by to już naprawić. Proszę o podpowiedzi w sprawie wykonania samodzielnej naprawy.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    Level 1  
    Marunio
    Level 15  
    Mogę załączyć krótki film jeśli kolega nie wierzy. Na wszystkich sensorach, z tą samą częstotliwością miga litera "F".
    Przepraszam na zmianę z cyfrą "5". To oczywiście kolega miał rację, że to niemożliwe.
    User removed account
    Level 1  
    Marunio
    Level 15  
    Tak się też doczytałem w internecie o płytach innych producentów, że "F5" to brak komunikacji między płytami. Dlatego dzisiaj od rana zdemontowałem moją płytę. Oczyściłem i przemyłem wszystkie złącza nasuwane na płytki izopropylenem. Obejrzałem dokładnie z pomocą dużego szkła powiększającego wszystkie płytki. Wyglądają jak nowe, żadnych zalań zabrudzeń, nic się nie "usmażyło" optycznie itp.
    Ponownie wszystko zmontowałem i teraz tester-moja Żona, przystępuje do przetwarzania zbiorów z ostatniego grzybobrania. Będzie dobry długotrwały test. Bardzo dziękuję za konkretną podpowiedź. Bardzo kolega pomógł. Gdyby naprawa się nie udała, będę się kontaktował w sprawie zakupu kompletnej płytki. Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account  
    Marunio
    Level 15  
    Nadal działa bezbłędnie. Muszę powiedzieć, że jednak udało się Wam odebrać mi całą dotychczasową, radość z przeprowadzonej samodzielnie naprawy. Dopóki Żona nie zgłosi ponownie problemu, nic nie powiem o Waszych przewidywaniach. Wyglądało z wykonanych czynności, że problem tkwił w prawidłowym kontakcie przewodów łączących, no ale w końcu to wy macie doświadczenia. Dla mnie to był mój pierwszy raz z tego typu kuchenką. Zastanawiam się jeszcze jak w przypadku konieczności wymiany, ustrzec się od zakupu jak kolega pisze poprzedniej wersji płytki.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
    User removed account
    Level 1  
    Marunio
    Level 15  
    Ponieważ moderator poprosił mnie o informację jak rozwiązałem problem, z dumą śpieszę poinformować, że kuchenka nadal działa bezbłędnie, a minęło już sporo dni od naprawy, polegającej na rozebraniu i przeczyszczeniu. Rzeczywiście trzeba wierzyć i warto próbować :-). Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wszystkie podpowiedzi.