Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klawiatura laptopa, problem z klawiszem

18 Sep 2010 11:15 4546 8
  • Level 9  
    Witam
    Mam pewien problem z klawiatura w laptopie a mianowicie ostatnio padl mi klawisz (prawy alt) sprawdzalem programem do testowania klawiatury i go wogole nie wykrywa. Przez pewnien czas tak czasem chodzil czasem nie a teraz wogole nie chodzi. Ma ktos jakis pomysl jakby to naprawic ? (Laptop to Samsung R510)

Pozdrawiam
  • Level 16  
    Są lakiery przewodzące , z dodatkiem srebra.Czasem wystarczy tylko pokryć styk pod klawiszem widoczny po odklejeniu gumki pod nim. Jeśli to nie pomoże trzeba rozebrać klawiaturę ,zdjąć wszystkie klawisze wraz z zawieszeniami ,ukażą się folie ,na nich nadruki ścieżek.Wystarczy znaleźć gdzie jest przerwa i uzupełnić lakierem przewodzącym.Są też tańsze lakiery grafitowe ,ale u mnie jakoś nie zadziałał.Korzystam z lakieru przewodzącego stosowanego do naprawy podgrzewania szyb.
  • Level 14  
    podepnę się do tematu. potrzebuje kupić klawisz spacji. Asus Eee Pc 1001 HA.
  • Level 14  
    nie. nic nie było wylane na komputer. klawiatura kosztuje ponad 100 zł. nie stać mnie. nie da się kupić jednego klawisza? (sam plastik, klawisz technicznie działa w 100%)
  • Level 11  
    Quote:
    ostatnio padl mi klawisz (prawy alt) sprawdzalem programem do testowania klawiatury i go wogole nie wykrywa. Przez pewnien czas tak czasem chodzil czasem nie a teraz wogole nie chodzi

Quote:
    (sam plastik, klawisz technicznie działa w 100%)

To działa czy nie działa? Poszukaj na allegro u sprzedawców podobnych klawiatur, może maja jakieś uszkodzone i wyślą Ci jeden klawisz. Ew od jakiegoś rozbitka z takim samym systemem mocowania.
  • Level 14  
    kolego FGR. 2 użytkowników ma tu podobny problem. U mnie klawisz działa nie mam tylko plastiku. To u kolegi Adidrex nie działa klawisz. Będę szukał. Pozdrawiam. Potwierdzam, lakier przewodzący działa bardzo dobrze.
  • Level 11  
    Kolego Bugster44, w Twoim temacie dostałeś szeroki opis co należy zrobić i jakie masz możliwości, a odpowiedz co do ofert klawiatury do Samsunga nie była skierowana do Ciebie tylko do autora Adidrex'a, stad moja pomyłka.
  • Level 9  
    ok dzieki wszystkim za pomoc, sproboje z tym lakierem przewodzacym