Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SimensC35 identyfikacja upalonego elementu

agalos 17 Wrz 2004 10:31 918 7
  • #1 17 Wrz 2004 10:31
    agalos
    Poziom 10  

Mam prośbę o pomoc w identyfikacji elementu, który się wydaje być upalony - widoczne wyraźne pęknięcie. Element jest dwukońcówkowy, kod 60 lub 09 - nie wiem gdzie góra a gdzie dół. Element znajduje się w dolenej zaekranowanej przegrodzie po prawej stronie - prawdopodobnie część układu ładowania baterii.
    Telefon podczas ładowania piszczy a ładowarka grzeje "ponad norme" :( .

Wcześniej się spotkałem juz z tym upalonym elementem - w innym telefonie. Telefon raz łapał zasięg raz tracił - po wylutowaniu jak ręką odją Wylutowalem go i zadzialalo (permamentnie zwierał).

Czy ktoś wie co to za element i jaka jest jego funkcja?

0 7
  • #2 17 Wrz 2004 14:00
    Calineczka*
    Poziom 31  

Kolego, zrob jakas dokladna fotke i zaznacz o ktory to chodzi...

0
  • #4 17 Wrz 2004 15:08
    Calineczka*
    Poziom 31  

Hm, ja teraz nie pracuje w serwisie-nie zweryfikuje dokladnie ale z tego co pamietam to dioda shottkyego-ma niskie napiecie przewodzenia, pracuje chyba jako klucz, w zadnej tam przetwornicy...sprobuj podstawic inna, o napieciu przewodzenia kolo 0,3V najlepiej...zobacz czy sie jakas sciezka nie skopcila, jest tam taka cienka ktora lubi dzialac jak bezpiecznik...

0
  • #5 17 Wrz 2004 15:26
    sim
    Poziom 28  

Zasilanie do zestawu słuchawkowego tędy idzie - pin 4 złącza.

0
  • #6 17 Wrz 2004 20:39
    kili^^
    Poziom 16  

Cytat:
    Zasilanie do zestawu słuchawkowego tędy idzie - pin 4 złącza

z tego co pamiętam, to właśnie tak jest - zasilanie dla akcesoriów podłączanych do złącza systemowego... z tym, że do prawidłowego działania aparatu to nie powinien mieć żadnego znaczenia... myśle, że to przypadek, że akurat to jest zjarane - prawdziwa przyczyna tkwi gdzieś indziej...

0
  • #7 05 Paź 2004 11:54
    agalos
    Poziom 10  

Element w dalszym ciągu mi nie znany - widziałem gdziś tu na formum zamieszczone zostały chyba jakieś schematy - odnośnie problemów z zestawem słuchwkowym czy buzerem...., już nie pamiętam, na razie nie mam punkcików :( , jak uzbieram to ściągne i zobacze ... no chyba że ktoś będzie tak miły i prześle mi na priva :D.

Ale już nie "buczy" i nie piszczy. Skorzystałem z sensor toola i .... zamiast 1 dnia trzyma 4 dni :D . Szkoda że nie mogę kliknąć "pomogł" na innych wątkach, których nie jestem autorem.

Tak czy inaczej pytanie jest dalej alktualne, Co to za element? :?

0
  • #8 07 Maj 2005 11:47
    agalos
    Poziom 10  

No i wracam do tematu. Przez jakiś czas był spokój, ale bateria znowu zaczęłą krótko trzymać. Jak użyłem sensor tool to okazało się że były inne parametry niż te które wprowadziłem jakiś czas temu ale użycie tych samych ustawień (zrobiłem wtedy blk) nic nie pomogło. :-(

W ogóle nic nie pomaga i wyłącza się przy 100% baterii.:-). VBattMiddle pokazuje wartość aktualną baterii poprawnie. Napięcie baterii po wyłączeniu telefonu wynosi ok 4V.

Może ten element ma coś wspólnego. Ściągnąłem schemat layoutu - poniżej zamieszczam wycinek - chodzi dokładnie o element V3. Tam rzeczywiście biegnie cienka ścieżka ale obok tego elementu nie do niego.

Może coś źle jest ustawione w polach od 0008 do 0012 zwłaszcza TBatOff, TBtecOff?

Jakieś sugestie?

PS.
    Aby prowizja nie była pobierana od pliku to należy ustawić 0.00 czy jak sugerowane jest w opisie 0.01?

PS2.
    Zmierzyłem ten element na PCB - jeśli to dioda to może być sprawna, podłączając z prawej + a z lewej - zgodnie z rysunkiem to pokazuje 0.22V a odwrotnie nic. Chociaż może się okazać że to powoduje jakiś inny element bo nie wylutowałem tego, widać pęknięcie i przy próbie wylutowania napweno się rozleci. Wspomniana ścieżka wydaje się być cała.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo