Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaką platformę cyfrową kupić?

markos007 18 Wrz 2010 12:51 6450 17
  • #1 18 Wrz 2010 12:51
    markos007
    Poziom 10  

szukam platformy z abonamentem ok. 50 zł
    najbardziej skłaniam się ku N: 54zł, 13 kanałów HD, jak z ich dekoderami i jakością sygnału?
    Polsat familijny + relax- 57zł i żadnych kanałów HD niestety
    Canal + w takiej cenie niestety nic nie oferuję
    chciałem się spytać kto oferuję najmniej wadliwe dekodery i które są najlepsze?
    jeśli to nie ten dział to proszę o przeniesienie go, ale nie wiedziałem gdzie napisać

0 17
  • #2 18 Wrz 2010 16:53
    DROPKICK
    Poziom 13  

Canal+ nigdy nie posiadałem.
    Jeżeli chodzi o polsat to miałem z nim problemy, często zdarzało się że dekoder zablokowany, trzeba było dzwonić do nich, a dodzwonić się tam to czekanie na linii. Zrezygnowałem z ich usług dla siebie, jednak drugi dekoder pozostał nadal u rodziców i też zdarzają się problemy. W polsacie dostajesz dekoder i masz na niego gwarancję na dwa lata.

Teraz u siebie korzystam z usług "n", mam ją od 9 miesięcy, nie mam w ogóle problemów, dekoder spisuje się super. Dekoder jest własnością "n" dlatego nawet jak za 10 lat coś się z nim stanie to w punkcie obsługi za darmo wymieniają na nowy. Ja posiadam pakiet za 68zł kupiony w promocji, jakieś 15 kanałów HD, śmigają super.

A co masz Ty wybrać? To musisz zadecydować sam jakie kanały Cię interesują i wtedy będziesz wiedział co wybrać.

0
  • #3 18 Wrz 2010 18:08
    markos007
    Poziom 10  

mnie głównie interesuję sport i motoryzacja
    sport to tak naprawdę tylko LM w nSport ale dobre i to. Plus że w jakości HD
    szkoda, że nie ma BBC knowledge i nie ma Top Geara, ale tvn turbo w sumie wystarczy.
    Mogłoby być trochę więcej piłki, ale za to kilka kanałów HD jest, w tym Discovery, Animal, więc to jest plus, a tam chyba też można czasami ciekawe rzeczy pooglądać
    Za 54 zł teraz chyba nigdzie lepszej oferty nie dostanę, no i chce na pewno bezproblemowy dekoder bo to podstawa

0
  • #4 18 Wrz 2010 23:08
    DROPKICK
    Poziom 13  

Weź pod uwagę to że do "n" powinna być podwójna instalacja.
    Jest możliwość korzystania z jednego kabla, ja tak mam ze względu na to że mam do pokoju doprowadzony jeden kabel, bo przez całe mieszkanie teraz ciągnąć dodatkowy kabel to nieestetycznie. Dekoder "n" ma dla mnie jedną wadę, jak zabraknie prądu to na nowo dekoder pobiera listę kanałów i mi przy jednym kablu nie chce się to zrobić, dlatego na chwilę muszę podpinać drugi kabel.
    Brakuje mi w "n" możliwości oglądania F1 i boksu, ale na upartego można sobie dodatkowo dokupić w polsacie pakiet za 10zł i po problemie.

0
  • #5 19 Wrz 2010 12:38
    markos007
    Poziom 10  

możesz wytłumaczyć o co chodzi z tą podwójną instalacją?
    u mnie kable będą szły normalnie przez ścianę, choć nie wiem o co chodzi z tą podwójną instalacją.
    F1 w sumie jest na zwykłym Polsacie, którego jednak nie ma na N co jest trochę dziwne..
    boks też by się przydał, ale to tylko na Canal +
    patrząc po prostu na ilość kanałów HD to N jest najlepsza.
    Najbardziej chciałbym mieć po prostu tylko Canal + sport, ale to niestety kosztuje więcej

0
  • #6 19 Wrz 2010 19:11
    tomjey
    Poziom 16  

Jak sport to tylko i wyłącznie cyfra+. Ma 90% praw do pilki nożnej i wiele innych np NBA. Za 50zł możesz już wytargować komfortowy z pakietem HD. Nie patrz na cennik na stronie bo to tylko punkt wyjsciowy. A najlepiej poczekać do okresu grudniowego, wtedy cyfra zawsze ma spore promocje.
    Do tego masz najkrótsze umowy a nie jak w polsacie 24miesiace.
    Do tego w cyfrze jest już paczka polsatu od kilku dni więc naprawde nie rozumiem ludzi podpisujących jeszcze umowy w innych platformach...

0
  • #7 19 Wrz 2010 19:41
    polkos
    Poziom 17  

tomjey napisał:

Do tego w cyfrze jest już paczka polsatu od kilku dni więc naprawde nie rozumiem ludzi podpisujących jeszcze umowy w innych platformach...

A co kolega powiązany finansowo z cyfrą?

0
  • #8 19 Wrz 2010 20:46
    markos007
    Poziom 10  

tomey, piszesz ładnie tylko po pierwsze:
    w pakiecie Komfort HD nie masz Canal + Sport, a dopłata kosztuje ponad 30zł, więc już jest o wiele za dużo
    gdyby można zrobić tak, że kupie pakiet startowy za 20 zł i dokupi Sport-a byłoby super, a niestety można dokupować dopiero od pakietu komfort
    Promocje masz i teraz na niższy abonament przez nawet 8 miesięcy ale umowę i tak masz na 18 i płacisz później sporo.
    Gdybym miła kasę to w ciemno brałbym Cyfrę + ale nie te pieniądze niestety

0
  • #9 19 Wrz 2010 21:59
    Samuraj
    Poziom 35  

A co możecie polecić dla osoby która praktycznie wcale nie ogląda sportu. Praktycznie jak dla mnie to mogły by być tylko kanały Discovery, National i trochę muzyki.

0
  • #10 19 Wrz 2010 22:01
    DROPKICK
    Poziom 13  

Całą ligę można oglądać na TVP HD, który to kanał jest na platformie "n".
    Telewizja "n" również podpisuje umowy na 12 miesięcy.
    Osobiście porównując ilości kanałów co do ceny to "n" wypada najlepiej.
    Jak już komuś potrzeba polsatu to tak jak mówiłem można dokupić sobie pakiet za 10zł w polsacie.

Co do podwójnej instalacji to chodzi o to że musisz zamontować podwójny konwerter (twin) na antenie i z niego ciągnąć dwa kable antenowe które podłączasz do dekodera. Ma to dodatkowy plus, ponieważ możesz nagrywać jakiś program, a w tym samym czasie oglądać jakiś inny kanał, możesz również korzystać z usługi VOD, film zapisuje się na dysku a międzyczasie oglądasz jakiś inny kanał. Można używać jednego kabla antenowego, ale podczas nagrywania dekoder musi być włączony na kanał który się nagrywa, a podczas korzystania z usługi VOD, trzeba czekać aż film się zapisze i nie można w tym czasie oglądać jakiegoś kanału. No i tak jak pisałem u mnie nie ma możliwości pobrania listy kanałów na jednym kablu i muszę odpinać z innego dekodera kabel i przedłużać go do pokoju na czas pobrania kanałów i uruchomienia dekodera.

Samuraj napisał:
    A co możecie polecić dla osoby która praktycznie wcale nie ogląda sportu. Praktycznie jak dla mnie to mogły by być tylko kanały Discovery, National i trochę muzyki.
    Możesz wybrać każdą platformę, sprawdź w ofercie ile będzie kosztował Cię dany pakiet z kanałami które chcesz.
    CYFRA i POLSAT oferują pakiety z kanałami mieszanymi, natomiast w telewizji "n" masz do wyboru pakiety tematyczne. W Twoim przypadku musiał byś wykupić pakiet "kultura nauka świat" "style moda muzyka" no i zapewne pakiet podstawowy, łączny koszt to 3x16zł=48zł, teraz jest promocja i płaczisz 54zł za wszystkie pakiety tematyczne:
    -informacja i rozrywka
    -hity filmowe
    -kultura nauka świat
    -sport i motoryzacja
    -dzieci
    -style moda muzyka
    W polsacie musiał byś wybrać pakiet "Familijny i Relax Mix" koszt 57.80zł.
    Co do CYFRY to nie wiem co ma w ofercie.
    Zobacz sobie pełne oferty, będziesz wiedział co Cię interesuje i zobaczysz jakie koszty i sam wybierzesz.

0
  • #11 20 Wrz 2010 21:10
    tomjey
    Poziom 16  

markos007 napisał:
    tomey, piszesz ładnie tylko po pierwsze:
    w pakiecie Komfort HD nie masz Canal + Sport, a dopłata kosztuje ponad 30zł, więc już jest o wiele za dużo
    gdyby można zrobić tak, że kupie pakiet startowy za 20 zł i dokupi Sport-a byłoby super, a niestety można dokupować dopiero od pakietu komfort
    Promocje masz i teraz na niższy abonament przez nawet 8 miesięcy ale umowę i tak masz na 18 i płacisz później sporo.
    Gdybym miła kasę to w ciemno brałbym Cyfrę + ale nie te pieniądze niestety

no patrz a ja mam komfortowy za 39zł + 10zł za paczkę canal+ Stała cena przez 18miesiecy umowy. Kanały HD gratis przez cały okres.
    Obecne promocje są troche gorsze, dlatego warto poczekać do końca listopada ale i bez czekania można dostać fajną ofertę.
    Paczkę canal+ można dokupić już od pakietu podstawowego który obecnie zmienił nazwe na kompakt.
    I jaką to ligę można oglądać na TVP Sport? :>

0
  • #12 24 Wrz 2010 08:50
    markos007
    Poziom 10  

wybór padł na N
    jak na razie jestem bardzo zadowolony, kanały HD jednak robią dużą różnicę
    Na pewno Canal + oferuję więcej ale nie do kwoty 60 zł i nikt nie napiszę, że jako nowy klient dostanie wszystko za pół darmo :)
    Jedyny mały mankament to za mały TV, 32 cale Sharpa HD ready 50Hz to trosze za mało. Ale i tak jestem zadowolony :)

0
  • #13 24 Wrz 2010 21:03
    tomjey
    Poziom 16  

W grudniu w cyfrze zawsze są fajne promocje, to już tradycja od lat. Oczywiście także dla nowych bo praktycznie nie ma różnicy czy masz cyfre od 10 lat czy przychodzisz prosto z ulicy. Troche dziwna taktyka ale tak jest w PL ze wszystkich, takze w sieciach komórkowych.
    Jeśli wybierałeś platforme ze względu na sport to w n-ce wiele sobie nie poogladasz, LM i tyle. Nawet F1 nie ma bo nie ma polsatu...

0
  • #14 24 Wrz 2010 21:16
    DROPKICK
    Poziom 13  

tomjey napisał:
    Nawet F1 nie ma bo nie ma polsatu...

W ostateczności można Kubice pooglądać na niemieckiej stacji, chyba RTL.

0
  • #15 25 Wrz 2010 18:16
    markos007
    Poziom 10  

tomjey napisał:
    W grudniu w cyfrze zawsze są fajne promocje, to już tradycja od lat. Oczywiście także dla nowych bo praktycznie nie ma różnicy czy masz cyfre od 10 lat czy przychodzisz prosto z ulicy. Troche dziwna taktyka ale tak jest w PL ze wszystkich, takze w sieciach komórkowych.
    Jeśli wybierałeś platforme ze względu na sport to w n-ce wiele sobie nie poogladasz, LM i tyle. Nawet F1 nie ma bo nie ma polsatu...

ale nigdzie indziej nie mam LM :)
    jedyne czego mi brakuje to kanałów Cyfry + Sport, ale przecież całe dnie nie będę siedział przed tv i 2 mecze LM w kolejce wystarczą plus jakaś retransmisja w weekend

0
  • #16 25 Wrz 2010 19:20
    tomjey
    Poziom 16  

Przecież 1 mecz tygodniowo w LM masz też w polsacie.

0
  • #17 26 Wrz 2010 10:31
    markos007
    Poziom 10  

właśnie, 1 mecz który mam narzucony z góry
    a w N mam mecze do wyboru :) i oglądam ten który chce

0