Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy RackSzafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS Orvaldi 600

17 Wrz 2004 10:45 5809 3
 • Poziom 17  
  Witam.

  Poszukuje schematu do UPSa Orvaldi 600 o oznaczeniach na plytce drukowanej "main-873x/4x/5x pro 098-18006-00-s2 18058-00251" lub oznaczen elementow Q14 Q19 Q21.

  Pozdrawiam.
  Wlodek.
 • Szafy RackSzafy Rack
 • Szafy RackSzafy Rack
 • Poziom 39  
  Schematów UPS-ów nie zdobędziecie serwisy chronią je z dwóch powodów- raz - tajemnica zawodowa i podpisane lojalki w firmach
  a dwa- są to urzadzenia ( jak sam zauważyłeś) odpowiadające za bezpieczeństo i ochronę zycia i sprzętu, jakiekolwiek ingerencje są niedopuszczalne.
  A teraz kol Cewka
  Temat jest znany w elektroenergetyce zawodowej- od dawna gniazda "lustrzane" odwracające fazę z N-em dla wtyków z Pe są traktowane jako zagrożenie systemów informatycznych i ludzi w przypadku włączenia do podwójnego gniazda np komputera i monitora.Pomijam przypadek uszkodzenia zasilacza w jedym z urządzen i dymią się kable na często zadrutowanych bezpiecznikach. A problem podawania fazy na przewód N lub PE za UPS-em jest spowodowany koniecznością nieodłaczania N przechodząceego przez UPS. Mogą być tam podłączone różne urządzenia nawet z przewodami dwużyłowymi.
  Temat była wałkowany przez fachowców z firmy BPS serwisujących UPS-y Firmy FISKARS ( później POWER WARE. Jezeli jeszcze jest dostępna ich strona ( firma chyba się rozwiązała lub przekształciła) to proszę tam poczytać. Jeżeli już jej nie ma mam gdzieś ten artykół ściągnięty mogę udotępnić. T tyle tytułem pokazania czubka góry lodowej tego tematu.
  Pozdr. J.
 • Szafy RackSzafy Rack
 • Poziom 17  
  To jest konkretna odpowiedź ! (mowa o powyższej)

  Co do rozwiązania problemu, dodatkowy wyłącznik "2 torowy" za .... ok. 4 zł chyba by rozwiązał problem :-) ale :

  a) niektórym producentom sie może nie chce o tym myśleć
  b) niektórym producentom może się to wydawać za drogie rozwiązanie ?


  UPS powinien mieć możliwość odłączenia napięcia z sieci "odseparowania"
  a wyłącznik dodatkowy z tyłu UPS byłby czymś skutecznym ! (przecież montuje się np. w zasilaczach komputerowych dodatkowy wyłącznik)

  UPS może być stosowany do podłączenia drogiego sprzętu, albo może być stosowany np. w szpitalu lub gdzie indziej. Ale pewnie tam kupują drogie profesjonalne urządzonka.

  Nawet podłączenie listwy zasilającej do wyjścia UPS z wyłącznikiem rozłączającym oba "tory", ma sens o ile na wyłączniku jest oznaczone 0 i 1, bo dioda lub neonówka o ile jest wbudowana w wyłącznik może nie pokazać że na wyjściu UPS jest napięcie. (na obu torach może być ten sam potencjał np. 0V - 0V albo 230V - 230V i światełko nie pokaże nic.


  Hm.... kto by pomyślał że tak prosty problem może tak wiele znaczyć ... :-)

  P.S. Chciałbym ten tekst o którym kol. wspomniał powyżej.

  Dzięki za koleżeńską pomoc !