Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CBL100 - wybiórcze wirowanie

bolobis 18 Wrz 2010 15:43 1365 2
  • #1 18 Wrz 2010 15:43
    bolobis
    Poziom 10  

Witam.
    Mam dziwny problem z w/w pralką.
    Po kolei:)
    Pralka działa idealnie do momentu wirowania. Tutaj zaczynają się schody, mianowicie:
    - na programie Delikatne (krótkie wirowanie) - Bez żadnych problemów wiruje
    - na programie Syntetyczne (krótkie wirowanie) - brak wirowania
    - na programie Bawełna (normalne wirowanie) - brak wirowania

Teraz to co już sprawdziłem:
    silnik - Skoro wiruje na jednym programie to silnik jest sprawny (wykluczam przebicie uzwojenia)
    hydrostat - przeczyszczony plastik (kubek-jak zwał tak zwał) łączący bęben z wężykiem od hydrostatu, po dmuchnięciu w wężyk hydrostat "pstyka", także jego też wykluczam
    węże przeczyszczone, silniczek pompy działa

Pytanie do osób, które mają większe pojęcie ode mnie w naprawie pralek (jestem totalnym amatorem), co może być przyczyną takiego zachowania?

Teoretycznie został programator i moduł, ale może coś jeszcze trzeba wykluczyć?

Nadmienię że moduł oglądnąłem i nie widać wystrzelonych kondensatorów ani popalonych ścieżek.

• #2 18 Wrz 2010 20:37
    yogi009
    Poziom 41  

Może nie mam pojęcia, ale mam Candy od lat i miałem te same objawy. Mądrzy ludzie kazali mi zajrzeć fizycznie do przewodów odprowadzających wodę z bębna. No i wyjąłem stamtąd małe 5 groszy. Candy nie wiruje, póki nie odpompuje większości wody.

• #3 18 Wrz 2010 22:58
    bolobis
    Poziom 10  

Rury od bębna do pompki sprawdziłem i są drożne.
    Jak ruszam pralką to nie słychać żeby była woda w bębnie, także teoretycznie nic nie jest zapchane albo przytkane bo pompa odpompowuje całość wody.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME