Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark Nawigacja. Funkcje nie chca sie wlaczyc

18 Wrz 2010 18:21 3796 10
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam problem , mianowicie kupiłem dzisiaj nawigacje Lark. Chodzila dobrze. Potem chciałem podłączyć do kompa ale nie dalem rady. Potem włożyłem do niej karte i ja wyjąłem. I tu zaczely sie problemy. Mianowicie od tamtej pory nawigacja zaczela wariować i nie da sie włączyć nic poza środkowym przyciskiem do sprawdzania gdzie sie jest oraz do pokazywania zdjec. Nie chca sie wlaczyc inne opcje. Ekran na nie nie reaguje. Pisze poniewaz nawigacja jest mi potrzebna na jutro. Proszę o pomoc.
    pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Nie pisz ze ekran na nic nie reaguje, skoro dziala klikniecie w ikone zdjecia. Chyba ze nie zrozumialem tego co napisales - napisz wied dokladniej co nie dziala.

Napisz co znajdowalo sie na karcie SD - od wlozenia czystej karty nic sie takiego nie dzieje, natomiast jesli byl na niej jakis odpowiednio spreparowany skrypt edytujacy Rejestr, wszystko jest mozliwe.

Opisz tez zrozumiale - tj. jezykiem technicznym pojecie "nawigacja zaczela wariować" - bo jak mnimam, nie skacze po stole i nie opowiada glupich dowcipow :)
  • Poziom 9  
    Pontikos napisał:

Opisz tez zrozumiale - tj. jezykiem technicznym pojecie "nawigacja zaczela wariować" - bo jak mnimam, nie skacze po stole i nie opowiada glupich dowcipow :)

haha :) nie stety nie.
    A wiec jest 6 ikon i nawigacja reaguje tylko na tą ze zdjęciami. Niewazne gdzie ją dotknę. Albo włączają sie zdjecia albo nie reaguje. Karte wziąłem z aparatu. Bylo na niej kilka zdjęć.
    Nie wiem jak dokladniej to opisać.
  • Poziom 38  
    Sugeruje przeprowadzic kalibracje ekranu - urzadzenie wejdzie w ten tryb samo, po usunieciu foldera $MDS z Flasha (jesli dobrze pamietam)

Jesli to nie pomoze, sprawdz czy "szybka" ekranu nie jest peknieta, lub cos pod nia nie wlazlo na krawedzi, przy obudowie.
  • Poziom 9  
    Pontikos napisał:
    Sugeruje przeprowadzic kalibracje ekranu - urzadzenie wejdzie w ten tryb samo, po usunieciu foldera $MDS z Flasha (jesli dobrze pamietam).

Tj. z karty pamieci ? Czy z pamięci nawigacji ? jeśli z pamięci nawigacji to mam problem ponieważ komputer nie czyta nawigacji.
    Szybka ekranu jest cała i nic pod nią nie weszło .
  • Poziom 38  
    Napisalem, ze folder nalezy usunac z pamieci Flash, czyli z urzadzenia, nie z SD. (sd to nie Flash, przynajmniej wewnetrzny :)
    Opisz sposob, w jaki zestawiasz polaczenie z komputerem, podajac takze wersje Windows desktop.
  • Poziom 9  
    Przez kabel mini usb - usb. Próbowałem przez program którego nazwa zaczyna się na "a" ale dalszej nazwy nie pamiętam wiem ze został wydany przez microsoft.
    Windows XP SP3
  • Poziom 38  
    Sprawdz ustawienia Firewall i antywirusa - czesto to to oprogramowanie blokuje polaczenie.
    Ew. sprawdz na innym komputerze z XP.
  • Poziom 9  
    Niestety nie nie widac go jako nowy dysk ...
  • Poziom 15  
    Piszesz, że zachowanie nawigacji objawiło się dopiero po wyciągnięciu karty. Czasami nie zgrałeś jakiegoś skryptu na kartę i nie ustawiłeś aby po włączeniu ładował się automatycznie ? włóż z powrotem kartę i zrób reset urządzenia. Nie podałeś jaki to lark i czy zrobiłeś kopię zapasową rejestru. Spróbuj również na innym komputerze zsynchronizować navi z PC
  • Poziom 39  
    Przede wszystkim podaj model Larka - jeżeli jest to 35.0, 35.1, 35.6, część 35.7 43.0 43.2, to żeby skalibrować musisz na komputerze mieć zainstalowany program ActiveSync (w nowszych wersjach Windows program nazywa się Windows Mobile Device Center) - po podłączeniu nawigacji komputer będzie ją widział - ale w żadnym wypadku jako dysk wymienny - tylko poprzez program ActiveSync - odnajdujesz wtedy w urządzeniu folder NANDFlash, w in ukryty folder $MSD$ i usuwasz folder $MSD$ i po odłączeniu do komputera będziesz mieć urządzenie w fabrycznym stanie. W przypadku innych modeli Larka kalibrację ekranu robi się trochę inaczej.