Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Qosmio G30 - wyłącza się sama na baterii

18 Wrz 2010 20:14 1879 3
  • Poziom 10  
    Moja toshiba miała ostatnio wymieniany układ graficzny GF 7600 Go, ostatni raz przed wymianą jak pracowała dobrze wyłączyła się sama 2 razy a później pojawiły się zielone paski na ekranie, mniejsza o to bo temat jest znany jak to że człowiek musi pić wodę. Za każdym razem żeby ją włączyć po czymś takim trzeba było wyjąć baterię i odpiąć zasilanie (migała diodka zasilacza na panelu w lapku na żółto, co normalnie świeci stale na niebiesko). Po wymianie układu graficznego jest to samo. Na samym zasilaczu bez baterii komputer się nie wyłącza. Na baterii wyłącza się po kilku minutach lub sekundach włączonego systemu. Czyżby układ graficzny uszkodził baterię laptopa? Spotkał się ktoś z czymś takim. Dajcie znać czy wymiana na nową baterię rozwiązuje u kogoś z was problem..., czy jest jeszcze opcja uszkodzenia płyty głównej? Gdzieś na jakimś forum miał ktoś podobny problem z Tecrą, ale nikt facetowi nie odpisał :/
  • Poziom 30  
    Z twojego opisu odnosze wrazenie ze jest uszkodzona plyta glowna i kiedy pracuje z bateria sie przegrzewa i wylacza , mozesz sprawdzic baterie wsadzajac do innego laptopa lub zrobic interface na 7405 i zrobic jej odczyt.
  • Poziom 10  
    Temperatury po godzinie pracy wykazane przez program everest 5:
    GMCH1: 55; GMCH2:52; Procesor: 55, Płyta Główna: 51 (bezstresowo)
    Temperatura w pokoju: ok. 20 stopni
    Nie wiem czy są to normalne temperatury tego laptopa
    Spostrzegłem, że zasilacz się bardzo grzeje w połączeniu z baterią (zasilacz nieoryginalny - PA3237U-1ACA) możliwe że do 70, 80 stopni, oraz słychać go zawsze jak pracuje. Przystawienie ucha do zasilacza wygląda ja przejście pod liniami wysokiego napięcia. W porównaniu do oryginalnego zasilacza do mojego Dell'a Lat. C640 w ogóle nie słychać.
    Temperatury na pracy samej baterii spadły tylko dla grafiki do 44 stopni
    Zacząłem podejrzewać zasilacz, który ma 2 tyg. pracy z lapkiem, Chodził bezproblemowo przez 2 tygodnie użytkowania i nie wyłączał kompa. Ciężko mówić o uszkodzeniu płyty, skoro działa rewelacyjnie na samym zasilaczu, dodatkowo dostała układ nvidii z 2010r. który zużywa 40% mniej energi niż ten sprzed 2009 i razem z nowym biosem 3.90 rozwiazujacym problem grafiki w tych modelach chodzi moim zdaniem OK
  • Poziom 10  
    No i zasilacz się wykończył. Nie uwierzycie co się działo z prądem i moimi urządzeniami wpiętymi do tego samego źródła prądu razem z zasilaczem podpiętym do laptopa z baterią. Klawiatura w moim stacjonarnym komputerze sama z siebie działała, otwierała okna, zamykała kompa, kompletnie na czystym kompie bez wirusów. Po odłączeniu zasilacza oczywiście wszystko było OK. W innym miejscu podłączyłem do gniazdka wyłączony wentylator stojący, który sam się kręcił, kiedy zasilacz był w sieci pod włączonym laptopem. W końcu zdechnął. Mam pytanie bo moja Toshiba jest kanadyjska i może zasilacz był nieodpowiedni. INPUT: 100-240V ~2,5A, natomiast zauważyłem jedną różnicę w zasilaczu oryginalnym znalezionym na stronie toshiby, INPUT: 100-240V~1,7-0,75A. Ma to jakieś znaczenie w odnośnie takiego zachowania, czy po prostu zasilacz od początku mógł być walnięty?