Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy akumulator tylko jaki...?

Nexers 19 Wrz 2010 01:03 9750 21
  • #1 19 Wrz 2010 01:03
    Nexers
    Poziom 13  

Witam!
    Przymierzam się do zmiany akumulatora tylko nie bardzo wiem jakiej firmy kupić. Szukam czegoś do Renault Megane 1,4 16V. Myślałem o Centra Plus CB 500, lecz mam jakieś dziwne zapytania w głowie.... :puppydogeyes: Co waszym zdaniem jest warte polecenia.

0 21
  • #2 19 Wrz 2010 01:13
    yogi009
    Poziom 42  
  • #3 19 Wrz 2010 01:17
    trionic12
    Poziom 10  

Moim zdaniem BANNER. Do tego auta max 60ah.

1
  • #4 19 Wrz 2010 01:37
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 19 Wrz 2010 04:42
    grabek
    Poziom 11  

Tylko jak bedziesz kupował-pamietaj aby dobrac pojemność. A co do firmy to znaczy ile kasy chcesz przeznaczyc na akumulator.
    pozdrawiam

0
  • #6 25 Wrz 2010 18:39
    trebor_d
    Poziom 15  

Aktualnie mam jakiegoś Boscha 44Ah. Działa od bodaj 3, czy 4 lat. Raz padł zimą w tym roku gdy na 20 stopniowym mrozie auto stało przez tydzień. Wystarczyło go odpalić na kablach i od tego czasu nadal spokój, myślę, że jeszcze długo posłuży.

Z Centrą też nie słyszałem żeby ktokolwiek miał kłopoty. Nie przesadzaj z pojemnością, lepiej mieć dobrze ładowany mały, niż niedoładowany duży. I w sumie to wszystko, kwestia zasobności portfela tylko i wyłącznie.

0
  • #7 25 Wrz 2010 18:56
    pax22
    Poziom 13  

Kup z odkręcanymi korkami i raz na rok sprawdź poziom elektrolitu

0
  • #8 26 Wrz 2010 01:27
    Marcin_ca1
    Poziom 22  

Napewno nie kupuj bosch silver, nieudana seria

0
  • #9 26 Wrz 2010 16:28
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Kup centre.
    Żadne: Bannery ,AD , bosch, varta wapń,

0
  • #10 26 Wrz 2010 16:29
    annubis17
    Poziom 14  

Ja mam Centrę Futurę w dieslu. W zime w dobitym silniku który ma problemy z odpalaniem przy 5st. przy -22 dał radę kręcić przez bardzo dłuuuugi czas i w końcu odpalić :D

0
  • #12 26 Wrz 2010 16:48
    romoo
    Użytkownik obserwowany

To ja 7 lat używam Centre i dalej kręci, codziennie to już ponad 2000 dni bo 6 dni w tygodniu jezdzi.
    Czyli z 5-6 tyś odpalań.

0
  • #13 26 Wrz 2010 17:18
    kkknc
    Poziom 42  

Najważniejsza jest nie pojemność ale moc rozruchowa najlepiej podana w DIN ( to najbardziej surowa i wymagająca norma dla aku). Co do firmy to niestety centra to nie to co kiedyś banner śmiech na sali bosh to samo co centra różne inne wynalazki też nie wart uwagi ale to co mogę polecić jeżeli zamierzaż długo trzymać auto to topla czerwona seria o niej mam od 5 lat ja najlepsze zdanie.

0
  • #14 26 Wrz 2010 17:22
    annubis17
    Poziom 14  

kkknc napisał:
    Najważniejsza jest nie pojemność ale moc rozruchowa najlepiej podana w DIN ( to najbardziej surowa i wymagająca norma dla aku). Co do firmy to niestety centra to nie to co kiedyś banner śmiech na sali bosh to samo co centra różne inne wynalazki też nie wart uwagi ale to co mogę polecić jeżeli zamierzaż długo trzymać auto to topla czerwona seria o niej mam od 5 lat ja najlepsze zdanie.

Codzienne odpalanie przy -20st. tak że mało co rozrusznik się nie spali chyba świadczy na korzyść Centry.

0
  • #15 26 Wrz 2010 17:24
    Nosorożec
    Poziom 14  

Takie reklamowanie może trwać miesiące.

0
  • #16 26 Wrz 2010 18:17
    kkknc
    Poziom 42  

annubis17 napisał:
    kkknc napisał:

Codzienne odpalanie przy -20st. tak że mało co rozrusznik się nie spali chyba świadczy na korzyść Centry.

Spoglądam na termomert za oknem i nie widzę -20.
    Ja zajmuję się ciężkim sprzętem budowlanym w którym nie można wcisnąć sprzęgła a rozrusznik musi ciągnąć nie tylko silnik ale i całą hydrałlikę. Jak to na budowie postoi 2-3dni przy -20 to widać co jest wart dany akumulator i w tych warunkach centry wytrzymywaly około 1.5roku najlepsze egzemplarze 2.5. Bosh podobnie banner nawet nie chciał zakręcić ( mimo że na naklejce miał najlepsze parametry ).4max, magneti marelli to ta sama liga co banner
    Nazwy marek które testowałem mógłbym wymieniać do rana.
    Natomiast najstarszej topli minoł 4 rok eksploatacji (chodzi dalej) i po tych czterech latach okazało się że miał jeszcze 68Ah pojemności ze 100Ah którymi obdażyła ją fabryka.
    Oczywiście klijent wybiera sam ja swoje 3 grosze wcisnołem z uzasadnieniem ale wybór nie należ już do mnie.

0
  • #17 26 Wrz 2010 21:05
    asako
    Poziom 13  

Dwa lata temu kupiłem boscha, po 6 mies. trzymał kilka dni, nie pomagało doładowywanie. Był na gwarancji ale wiadomo jak to jest, myślałem, że to dobry akumulator i paragon do kosza. To był mój błąd. Obecnie używam 4Max i jest ok.

0
  • #18 27 Wrz 2010 22:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 28 Wrz 2010 11:21
    KazuyoshiFunaki
    Poziom 10  

Polecam Dublet z allegro. B. tani przyzwoita jakość. Do Twojego silnika około 45-50Ah, moc rozruchowa dla benzyniaka nie jest taka ważna. Zwróć uwagę na układ klem i dobierz wielkość. Najlepsze akumulatory na polskim rynku to: akumulatory japońskie, Exide i Centra Futura. Japońskie mogą wytrzymać nawet ponad 10 lat.

0
  • #20 29 Wrz 2010 12:49
    mikomir
    Poziom 15  

Witam,
    Od roku użytkuję akumulator firmy Topla. Zimą przy największych mrozach auto (Stilo, benzyna) odpalało bez najmniejszych problemów po tygodniu postoju.

0
  • #21 29 Wrz 2010 13:55
    annubis17
    Poziom 14  

mikomir napisał:
    Witam,
    Od roku użytkuję akumulator firmy Topla. Zimą przy największych mrozach auto (Stilo, benzyna) odpalało bez najmniejszych problemów po tygodniu postoju.

Przy sprawnym silniku benzynowym to żaden wyczyn... Każdy akumulator roczny bez problemu by odpalił taki samochód.

0
  • #22 30 Maj 2011 20:17
    Nexers
    Poziom 13  

To ja tak gwoli informacji, bo temat mój to zakupiłem CENTRE FUTURĘ.
    3 Lata gwarancji to dość sporo, a wolę mieć dobry aku niż jakieś "XXX", bo tego typu akumulator to już miałem i po 1,5 roku był złomem. Od zeszłego roku października mam święty spokój.

2