Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6303 jak skrócić czas ładowania baterii?

19 Wrz 2010 09:01 2804 6
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 24  
  Z tego co mi wiadomo, to większość baterii do telefonów (nie mam na myśli jakichś chińskich akupodobnych wynalazków) posiada wbudowane układy sterujące proces ładowania akumulatora. Stąd tak śmiesznie niskie ceny ładowarek do tel. komórkowych i wg mnie nie ma możliwości przyspieszenia tego procesu, chyba, że koniecznie chcesz uszkodzić akumulator.
  Stosowanie dedykowanych do danego modelu tel. ładowarek lub ich zamienników, to jedyne rozsądne wyjście.
  Może inni dysponują bradziej optymistyczną dla Ciebie wiedzą ;).
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 24  
  Wielkość prądu wyjściowego ładowarki i tak nic nie zmieni. Procesem ładowania (jego ograniczaniem) steruje układ w akumulatorze.
 • Poziom 11  
  Na jednym z forum użytkowników noki n95 ktoś odkrył, że ładując telefon ładowarką transformatorową, od starej noki wraz z przejściówką, wydłuża się znacznie czas pracy telefonu (w danym przypadku nawet z 2 do 4 dni). Z tym że czas ładowania trwa kilka godzin. Ciekawe tylko jak zachowuje się elektronika w baterii przy ładowaniu taką ładowarką.
 • Poziom 21  
  fascynat napisał:
  Z tego co mi wiadomo, to większość baterii do telefonów (nie mam na myśli jakichś chińskich akupodobnych wynalazków) posiada wbudowane układy sterujące proces ładowania akumulatora.

  Nie wiem co to znaczy "chińskich akupodobnych" ponieważ te ORYGINALNE własnie sa w 99% produkcji Chińskiej.Każda bateria do tel.komórkowego typu LiJon ma wewnątrz układ kontrolujący proces ładowania i rozładowania ze względów głównie BEZPIECZEŃSTWA bo inaczej była by to mała "bombka" i pewnie połowa populacji świata (gdyby przeżyła wybuch takiej "bombki" w kieszeni) chodziła by w bandażach kryjących powazne poparzenia ciała.
  Prąd ładowania nie zależy od ładowarki a oporu wewnetrznego baterii czyli mówiac inaczej należało by dać większe napiecie ładowania ale OSTRZEGAM,lepiej taki eksperyment robić poza domem i samemu schować się (przed podłączeniem ładowania) do jakiegoś zagłębienia bądź powojennego okopu co by głowy nie urwało lub oczu nie wypaliło
 • Poziom 24  
  wibi napisał:
  fascynat napisał:
  Z tego co mi wiadomo, to większość baterii do telefonów (nie mam na myśli jakichś chińskich akupodobnych wynalazków) posiada wbudowane układy sterujące proces ładowania akumulatora.

  Nie wiem co to znaczy "chińskich akupodobnych", ponieważ te ORYGINALNE własnie sa w 99% produkcji Chińskiej.Każda bateria do tel.komórkowego typu LiJon ma wewnątrz układ kontrolujący proces ładowania i rozładowania, ze względów głównie BEZPIECZEŃSTWA, bo inaczej była by to mała "bombka" i pewnie połowa populacji świata (gdyby przeżyła wybuch takiej "bombki" w kieszeni) chodziła by w bandażach kryjących powazne poparzenia ciała.
  Prąd ładowania nie zależy od ładowarki, a oporu wewnetrznego baterii czyli mówiac inaczej należało by dać większe napiecie ładowania ale OSTRZEGAM,lepiej taki eksperyment robić poza domem i samemu schować się (przed podłączeniem ładowania) do jakiegoś zagłębienia bądź powojennego okopu co by głowy nie urwało lub oczu nie wypaliło

  Już spieszę z wyjaśnieniami.
  Produkt chiński, na potrzeby tego postu nazwany "akupodobnym", to produkt wytwarzany w całości przez małe chińskie rączki z surowców najgorszej jakości. Natomiast produkt produkowany w Chinach dla markowych firm, to produkt, co bardzo prawdopodobne, także wytwarzany przez rączki o podobnej wielkości ale z surowców o odpowiednich dla danego zastosowania parametrach i przy odpowiedniej kontroli technicznej procesu produkcyjnego. Czyli do produkcji markowego towaru, wykorzystuje się tanią siłe roboczą i na tym koniec oszczędności.
  To taka różnica jak między marketowym rowerem za 270,00 zł, a chociażby rowerem marki Kellys model Definite.
  Dziwi mnie, że kolega nie jest tego świadomy. Tzn. nie był.
  Dziękuję za powtórzenie treści z mojego postu odnośnie zawartych w akumulatorach do tel. komórkowych układach elektronicznych oraz bezpieczeństwa ich użytkowania.
  Mija się z prawdą kolega wygłaszając tezę:
  wibi napisał:
  Prąd ładowania nie zależy od ładowarki

  Zależy, jeżeli ładowarka nie jest w stanie dostarczyć prądu o odpowiednim natężeniu, czyli popularnie mówiąc (pisząc), jest za słaba.