Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp.

radek94-08 19 Wrz 2010 15:42 5042 7
  • Witam! Chciałbym wam przedstawić mój zestaw do nagłaśniania małych imprezek. Kolumny wykonane są na głośnikach Dibeisi + wysoko tonowego piezaki. Do tego zestawu mam jeszcze altus 75 a do napędzania posiadam wzmacniacz WS 354 i TEC 3003 do tego wzmacniacz samochodowy z skrzynią basową wszystko ładnie gra bas po prostu zaje***:) czysty dzwięk.
    CENNIK głośników własnej roboty

Kolumny

Niskotonowe - 80zł
    Wysoko tonowe - 36zł
    Kocyk - 20zł
    Płyty - 0zł
    Grille - 20zł
    Uchwyty - 28zł
    Narożniki - 30zł
    Terminale - 15zł
    Pozostałe - 20zł

Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp. Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp. Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp. Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp.

parę zdj z budowy
    Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp. Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp. Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp. Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp. Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp.

Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp. Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp. Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp. Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp. Budowa głośników mały zestaw na imprezki domowe itp.

prosze o opinie sory za słabą jakość:)

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #2 19 Wrz 2010 17:06
    Basdoctor
    Poziom 14  

Zewnętrznie O'K. Jednak w środku poszedłeś na łatwiznę, co może się zemścić :)
    Przy tej wielkości obudowy (i biorąc pod uwagę, że będą te kolumienki czasami transportowane) powinieneś wzmocnić listwami na całej długości łączenia płyt (beleczkami 20x20mm). Przydałoby się też wstawić wzmocnienie sprzęgające przeciwległe ścianki obudowy +-w połowie jej wysokości. Może być to w formie wklejonych rozpórek pomiędzy bokami i beleczki sprzęgającej przód z tyłem (tuż nad głośnikiem niskotonowym). Zmniejszy to znacząco niechciane rezonanse obudowy (wzbudzenia) co zaowocuje wyraźnym polepszeniem jakości basu (dzięki usztywnieniu obudowy). Bardziej "profesjonalnie" by wyglądało wzmocnienie w formie wręgi wzmacniającej nad głośnikiem niskotonowym. Mając wyrzynarkę i sklejkę 20mm nie powinno to być dla Ciebie problemem.
    No a co z wytłumieniem skrzynek? :D

• #3 20 Wrz 2010 17:25
    radek94-08
    Poziom 8  

Właśnie będę musiał dopiero wygłuszyć je:)

• #4 21 Wrz 2010 22:11
    Dj Joker
    Poziom 26  

Wygłuszenie to drugo-planowa sprawa...na te głośniki to kolego szkoda pieniędzy, one sprawnością to nie grzeszą. Czasem lepiej kupić jakiś używany głośnik, ale renomowanej firmy. Wizualnie nawet całkiem ładnie :) Na ile wpuściłeś do środka przedni front?Z reguły wpuszczam fronty kolumny na 2cm, dlatego że im bardziej wpuszczony front do środka tym lepiej kolumna się trzyma, nie powstają rezonanse itd. Mogłeś o ten 1 cm więcej ją wpuścić :)

Bardzo fajne kolumny, jak na pierwszy raz :)
    Gratuluję konstrukcji!

• #5 23 Wrz 2010 11:08
    radek94-08
    Poziom 8  

Wiem głośniki może nie są zbyt dobre ale na inne nie było mnie stać :) w przyszłości mam zamiar zmienić te głośniki na coś z rodzaju tonsil :)

• #6 23 Wrz 2010 12:07
    Dj Joker
    Poziom 26  

Radził bym, aby kolega zainwestował w głośniki firmy STX, ze względu na bardzo dobry stosunek jakość/cena. Nie podoba mi się też ta duża przerwa między głośnikiem wysokotonowym, a tym niskotonowym.

• #7 16 Gru 2010 20:43
    dami1112
    Poziom 9  

Witam. Jakie masz wymiary tych kolumn?? I ile potrzebne było koca do obicia na te kolumny?? A jakiej średnicy i długości są otwory bas reflex

• #8 17 Gru 2010 22:41
    radek94-08
    Poziom 8  

71x41x37 ~ 5,5 ~ 10 cm a ile koca to nie pamiętam :))

Szukaj w 5mln produktów