Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka kosiarka elektryczna okolo 1500-1600W

19 Wrz 2010 16:00 10487 4
  • Poziom 9  
    Witam, moje pytanie takie jak w temacie.
    Szukam w miare mocnej kosiarki do koszenia trawy w cenie 500-600zl.
    Nie chce zeby padla po jednym sezonie i nie chce zeby byla to jakas chinszczyzna.
    Znalazlem wiele propozycji ale nie wiem ktora wybrac.
    Zeby szerokosc byla kolo 40-42cm(moze wiecej miec) koszenia i miala centralnie regulowana wysokosc. Ma sie lekko prowadzic bo bedzie operowac nia zona.Moc moze byc wieksza i za rowno mniejsza tylko zeby dawala rade.
    Moje propozycjr to:

Black&Decker GR 3800
    HECHT 1700
    Stiga Turbo 41el

pozniej

Vegact40 koala
    Victus1400-40
    MTD 48EM
    NAC N1F46JS

Prosze nie pisac nam o kosarkach spalinowych bo takiej nie chcemy i nie bierzemy pod uwage.
  • Poziom 15  
    Witam.

Na początku tego sezonu kupiłem kosiarkę Gardena 36E. Bardzo dobrze się sprawuje, mogę ją z czystym sumieniem polecić.

Zalety:
    + Jest mocna - nawet wysoka i mokra trawa jej nie przeszkadza.
    + Jest lekka - łatwo się ją przenosi i prowadzi.
    + Ma duże koła - dobrze się manewruje.
    + Ma centralnie ustawianą wysokość cięcia.
    + Po złożeniu uchwytu zajmuje naprawdę mało miejsca.
    + Jest uniwersalna - można trawę zbierać do kosza, wyrzucać w całości przez tylną klapę, a po włożeniu specjalnej zaślepki trawa jest mielona na drobne kawałki i rozrzucana po trawniku.
    + Jest dosyć cicha.

Ewentualne wady:
    - Szerokość cięcia 36 cm (mi to nie przeszkadza - dzięki mniejszej szerokości cięcia mam większą moc na jednostkę ciętej powierzchni i wysoka trawa, czy też chwasty nie "dławią" silnika).
    - Mała pojemność kosza (40l) - trzeba częściej go opróżniać, ale z małym koszem lepiej się manewruje i nie trzeba pchać zbyt ciężkiej maszyny.

O ile dobrze pamiętam kosiarka kosztowała lekko powyżej 600 zł.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Tez nad nia myslalem nad gardena ale 36cm to troche malo a 42 sporo kosztuje.
  • Poziom 15  
    Koszenie mojego trawnika niestety wymaga sporo manewrowania, więc w tym przypadku mniejsze rozmiary kosiarki są raczej zaletą.

Model 42 E też wygląda ciekawie, nie jest wiele cięższy od 36 E, natomiast podobne urządzenia z metalową obudową ważą zwykle 2x tyle (20...25 kg), do tego trawa w koszu - okazuje się, że trzeba pchać po trawniku ponad 30 kg zamiast kilkunastu. Więcej się wtedy człowiek zmęczy przy pracy (no chyba, że właśnie o to chodzi...).

Życzę trafnych decyzji, udanych zakupów i równego trawnika :)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Zona ogladala kosiarke gardena w sklepie i bardzo przypadla jej do gustu. Tylko cena to szok.
    42- 850zl
    36- 650
    To stanowczo za duzo, ale znalalem kosiarki firmy Casten Garden.
    Podobno to stara firma Kiwi. Cenowo jest ok, tylko nigdzie nie moge znalesc opini na jej temat. Liczylismy na wyprzedarze jesienne z kosiarkami ale ciezko trafic.
    Mam nadzieje ze bedzie ok.

Proszę poprawić treść postu - liczne błędy ortograficzne - zgodnie z regulaminem pkt. 15. Zmienić treść możesz za pomocą przycisku "zmień " po prawej stronie postu.[dzimi]