Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki odkurzacz zelmera kupic?

tomek250696 19 Sep 2010 18:21 12483 19
    tomek250696
    Level 9  
    Witam!
    Mam na oku 2 odkurzacze zelmera...:
    *ZELMER 5000.3 HT SOLARIS
    *ODKURZACZ ZELMER 4000.0 HT JUPITER

Co powiecie o tych odkurzaczach? Czy warto dołożyć te 150 zł na Zelmer Solaris, czy lepiej kupić Zelmer Jupiter? A może jakiś inny model? Proszę o opinie ;)
    Z góry dziękuję, pozdrawiam.
    polkos
    Level 18  
    A coś na temat wymogów co do tego odkurzacza? Jakie powierzchnie ? Jest jakaś "zwierzyna" w domu?
    tomek250696
    Level 9  
    180 metrów kwadratowych. Żadnego zwierzęta w domu jeszcze nie posiadam, ale możliwe, że nie długo pojawi się jakiś pies. Chciałbym, aby odkurzacz dobrze wciągał (żeby odkurzanie było bez wysiłkowe)
    User removed account
    User removed account  
    ~wac
    Level 20  
    Weź razem z turboszczotką.Jest bardzo przydatna do dokładnego odkurzania dywanów.Szczególnie dobrze sciąga sierść z dywanów.Turboszczotka często jest w zestawie z odkurzaczem.
    Również mam Jupitera i bardzo polecam
    polkos
    Level 18  
    Przychylam się do w/w wypowiedzi , także odpowiedź już masz , Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    Piotr Pajkert
    Level 32  
    Witam!
    Jeśli chodzi o tanie odkurzacze, to polecam Elektrolux za 199 zl. Wybierałem, kierując się poziomem hałasu, jaki z siebie wydaje (i dostępnością filtra). Większość odkurzaczy z tej kategorii (i znacznie droższych ) generuje tzw. pisk, zależny od nastawionej mocy (czyli obrotów silnika). Ja wybrałem po sprawdzeniu takich, jak Philips, Samsung, Zelmer.
    Cześć!
    User removed account
    User removed account  
    tomek250696
    Level 9  
    Tak, wiem że są to dobre odkurzacze, ale chodzi mi o to, czy warto dopłacić 150zł na ZELMER 5000.3 HT SOLARIS, czy kupić Jupter?
    User removed account
    User removed account  
    einkillahertz
    Level 12  
    Jeśli ma się pojawić jakieś zwierzątko to może rzeczywiście zastanowić się nad odkurzaczem wodnym/piorącym? Taki Zelmer Aquos z filtrem HEPA kosztuje niecałe 500 złotych.
    A jeśli wybór jest tylko między tymi dwoma to chyba jednak Jupiter.
    tomek250696
    Level 9  
    Kiedyś kupiłem już Zelmera Wodnik Trio i po kilku miesiącach użytkowania coś się z nim stało... ;/ Włącznik odpadał, zaczął wyć strasznie....

Dodano po 4 [minuty]:

Więc może zapytam posiadaczy odkurzacza Zelmer Aquos... Polecacie, czy odradzacie? Jakie są plusy, jakie minusy? Proszę o rady.
    User removed account
    User removed account  
    tomek250696
    Level 9  
    Dobrze.. więc lepiej opłaci się kupić Jupitera, czy Aquos?
    User removed account
    User removed account