Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford transit 93r 2,5d podłączenie alternatora

19 Sep 2010 19:46 3612 6
  • Level 17  
    Użyłem kilkakrotnie opcji szukaj lecz nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.
    Może to kwestia braku wiedzy i złego zapytania.
    Na alternatorze są 3 wyjścia. Do pierwszego podpięty jest przewód Czerwony do drugiego czarny, trzecie jest wolne i niepodpięte.
    Problem jest taki że kontrolka ładowania gaśnie po większym "prze gazowaniu" .
    Czasami trzeba wejść ostro na obroty aby kontrolka zgasła. Jak zgaśnie to ładowanie jest ok.
    Nie wiem czy te 3cie wyjście ma być jakoś podłączone?
    Proszę o wasze sugestie i proste odpowiedzi .
  • Level 16  
    Tak ja wnioskuje 3 powinno być podłączone przez żarówkę dając tym nap. wzbudzenia i ta żarówka jest kontrolką ładowania .
  • Level 17  
    Dziękuje za info. Czekam nadal na inne sugestie. Chcę wysłuchać kilka opinii zanim podejmę jakieś kroki.
  • Helpful post
    Level 39  
    3-cie to wyjście obrotomierza.P
  • Level 17  
    To zadam inne pytanie jaki może być powód tego że kontrolka ładowania gaśnie dopiero po chwili gdy silnik jest na wysokich obrotach czy to ma coś wspólnego z wzbudzaniem?
  • Level 39  
    Owszem ,może być w desce za mała wartość żarówki, może być wina regulatora, może slizgać pasek, mogą być zagięte pazury na wirniku itd.P
  • Level 17  
    Na dzisiaj dziękuje.Postaram się jutro dokładnie staruszka obadać ale mechaniczne usterki raczej mi tu nie pasują. Jeżeli coś odkryje to jutro opiszę.