Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot RC1072 chassia 17MB15E-7- jakie elementy

Bąk Andrzej 19 Wrz 2010 19:49 2323 9
  • #1 19 Wrz 2010 19:49
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

Pilot jw telewizor KENDO LCD na chassis Vestel 17MB15E-7. Mam kilka schematów vestela ale żadnego ze schematem pilota. Pilot który posiadam nie działa prawidłowo. Działa po włożeniu baterii przez kilka minut a później się blokuje. Wyciągnięcie baterii i ponowne ich wmontowanie uruchamia pilota na chwilę a potem ponownie blokada. W pilocie ktoś coś ,,grzebał'' i są zamontowane BC628, kwarc ZTH429E, kondensator 4,7mf, emiter tranzystora przez rezystor 12om do masy,baza do IC, kolektor do diody. Nie jestem pewien czy elementy są oryginalne skoro pilot nie funkcjonuje prawidłowo. Układ scalony ,,zalany'' a więc nie wiem jaki. Może ktoś ma podobnego pilota i jest w stanie udzielić mi pomocy. Dobroczyńcom dziękuję.

0 9
  • #2 21 Wrz 2010 13:08
    satgal
    Poziom 40  

Te płyty wykonane oprócz dla TV Hitachi działają na pilotach typu RC5 czyli np. BP6, 2440, nawet od starych elemisów.

0
  • #3 02 Paź 2010 13:17
    icm
    Poziom 29  

Elementy na pierwszy rzut oka są prawidłowe co prawda nie wszystkie oryginalne ale takie co trzeba, jak trzeba to rozbiorę taki pilot i sprawdzę co siedzi dokładnie. Natomiast problemem jest zwarcie na płytce drukowanej które powoduje blokowanie nadawania sygnałów przez pilot, układ scalony też może robić zwarcie ale już rzadziej. Na zwarcie na płytce wskazuje to że kilka minut po włożeniu bateri działa prawidłowo.

0
  • #4 02 Paź 2010 13:38
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

ICM dzięki za odzew, zależy mi na tym pilocie bo wizualnie jest w bdb stanie no i oryginał. Zastępczo korzystam z pilota od Philipsa ale nie są dostępne wszystkie funkcje. Dobrze gdybym znał rodzaj rezonatora i tranzystora oraz wartość rezystora. Tak jak pisałem nie wiem czy tranzystor jest prawidłowo wmontowany. Zwarcia spróbuję poszukać. Gdyby się dało podać mi te elementy byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

0
  • #5 02 Paź 2010 13:40
    satgal
    Poziom 40  

Czy jest sens grzebanie w pilocie który nowy kosztuje 5-10zł.

0
  • #6 06 Paź 2010 17:45
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

Kolego satgal - oryginał ok70zł + przesyłka, zastępczy 30zł + przesyłka, mój zastępczy od philipsa nie obsługuje kilku funkcji. Pozdrawiam. A TV jest u klienta który ,,chce mieć oryginał. Pozdrawiam.

0
  • #7 06 Paź 2010 19:54
    satgal
    Poziom 40  

Kolega wie lepiej jak od Philipsa pewnie starego CRT działa to jak kupi kolega turecki oryginał RC1072 bo wygląda identyczni jaki koledze potrzebny a który jest przeznaczony do MB Vestel ale robionych z oprogramowaniem dla TV Hitachi to jestem ciekawy czy będzie działał choć z jeden klawisz. Ja ten temat już dawno przerabiałem. Zgadza się że wersja do Hitachi jest droższa ja używam do nie firmowych tv z MB Vestel RC1546 tego jest pełno po 5zł na giełdzie w W-wie.

0
  • #8 06 Paź 2010 20:09
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

Szukałem nie do Hitachi ale do Kendo LC26S81HD lub Mediona MD32532 opartych na tej samej płycie vestela. Ten uszkodzony RC1072 ma logo Kendo ale zgodnie z poradą kolegi kupię tego RC 1546. Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #9 07 Paź 2010 06:00
    satgal
    Poziom 40  

W Google jak wpisałem RC1072 to wszędzie oferowali ten typ pilota do tv Hitachi a wiem że MB 17MB15 wykonane dla Hitachi wymaga wyjątkowo innego pilota niż ta MB wsadzana do TV no name. Wniosek jest taki że jak koledze działa pilot od Philipsa to jestem pewien że od Hitachi nie będzie działał żaden przycisk na pilocie. Najczęściej do starszych Vesteli używałem pilota RC2440 do nowszych MB używam RC1546. Te piloty w pełni spełniały wszystkie swoje funcje. Najwygodniejszym oraz najładniejszym pilotem uniwersalnym jest UR12 f-my Vivanco sprzedawany w blistrze z instrukcją oraz baterią po 10zł na giełdach i ten też b. dobrze spełnia swoje funkcje do takiego tv.

0
  • #10 26 Paź 2010 08:37
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

Satgal, jak wpiszesz Vestel RC1072 to wyskoczy ten pilot. Kupiłem jednak polecany przez Ciebie RC1546 i wszystko ok. Szkoda mi trochę mojego uszkodzonego oryginału ale o ile się da i w wolnej chwili pobawię się jeszcze przy nim. Za poradę dzięki.Pozdrawiam.

0