Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat podłączenia tv+kina domowe + dekodera polsatu

pawo_85 19 Wrz 2010 21:11 22083 13
  • #1 19 Wrz 2010 21:11
    pawo_85
    Poziom 8  

Witam. Wczoraj zakupiłem dekoder LG HT762TZ. Dzisiaj podłaczałem te cudo z tv i dekoderem polsatu Echostar DSB-7200 HD i TV Grundig. Problem jest taki ze nie wyswietla mi sie menu z kina domowe. Naciskam na pilocie menu i nic. Czy to moze byc problem w złym podłaczeniu?

1 13
  • #2 19 Wrz 2010 21:20
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

A jak to wszystko podłączyłeś co z czym i jakimi kablami?

3
  • #3 19 Wrz 2010 21:25
    janeczekkk
    Poziom 21  

Czy pilot działa? Raz miałem problem z podłączeniem amplitunera Pioneera do TV Sharp (TV nie wyświetlał menu z amplitunera). Okazało się, że trzeba podłączyć przez HDMI.

0
  • #4 19 Wrz 2010 22:16
    pawo_85
    Poziom 8  

dekoder z kinem - kablem optycznym
    dekoder z tv - hdmi
    kino z tv - euro

Mam pare problemów:
    1. Jak właczam na kinie płytke dvd tzn jakis film to na tv musze przełaczyc na kanał AV1 o mam tv z kinem podłaczone przez euro. A jak chce ogladac normalnie tv to zas na tv musze połączyc na HDMI1 bo tv z dekoderem mam przed hdmi podłaczone. Czy mozna to jakos popodłąńczac zebym nie musiał za kazdym razem przełańczac kanały.

2.Drugi problem tkwi w dzwieku. JAk ogladam filmy na dvd i tv działaja mi tylko 2 głosniki i subofer. Czemu?

1
  • #5 19 Wrz 2010 22:51
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

1. prawidłowe działanie sprzętu, inaczej się nie da.
    2. masz pilot to zrób sobie ustawienia aby był dźwięk no i oczywiście masz instrukcję.

3
  • #6 21 Wrz 2010 21:27
    pawo_85
    Poziom 8  

2. hmmm zmienic ustawienia na pilocie tzn przez pilota no nie bardzo moge bo naciskajac na przycisk menu lub setup nic mi sie nie wyswietla. I wlasnie tu mam problem, oglafajac tv nic nie moge pogrzebac w ustawieniach.
    I teraz wlasnie sie zastanawiam czy wszystko dobrze jest podłączone i moze w tym tkwi problem. A Jeszcze jedno przełanczajac na dvd moze wejsc na menu a podczas ogladania tv albo sluchania radia nie.
    Wiecie moze o co tu chodzi?

1
  • #7 21 Wrz 2010 21:36
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 21 Wrz 2010 21:42
    pawo_85
    Poziom 8  

ehhh chodzi o to ze chcąc zmienić jakie kolwiek ustawienia(np. zmienic 2.1 na dzwiek 5.1) w kinie musze wejsc do menu. Problem jest w tym ze naciskajac przycisk menu na pilocie nic mi sie nie wyswietla.

1
  • #9 22 Wrz 2010 20:36
    pawo_85
    Poziom 8  

O to wejscia danych sprzetów

Kino:
    OUTPOUT YPbPr
    INPOUT AUX R L
    HDMI out
    Optical in
    EURO AV
    Monitor
    USB

Dekoder Polsatu:
    HDMI
    USB
    EURO
    S/pdif optical
    audio RL

TV
    hdmi 1
    hdmi 2
    Video R L
    Component inpoutY Pb Pr
    Audio in LR
    SPIDF OUT
    Euro 1
    Euro 2

Jak je teraz podłaczyc??

3
  • #10 22 Wrz 2010 20:44
    Pablo1964
    Moderator

Czy masz zastrzeżenia do połączeń proponowanych przez instrukcje obsługi tych urządzeń?

1
  • #11 22 Wrz 2010 20:46
    pawo_85
    Poziom 8  

zastrzeżeń nie mam tylko jak to połaczyc zeby wszystko fajnie grało

2
  • #13 22 Wrz 2010 21:56
    pawo_85
    Poziom 8  

instrukcja wiele mi nie mowi, tak wiec bez fachowej pomocy ;-) nie da rady ;-(

Dodano po 58 [minuty]:

czy moge połączyc tak: dekoder z kinem przez hdmi(chodzi mi o to zeby sygnał z dekodera szedł do kina) a potem kino z tv. Chodzi mi tylko o sam obraz bo dzwiek mam

0
  • #14 25 Wrz 2010 01:47
    mobydex
    Poziom 15  

Witam Generalnie stosuje się zasadę że kino domowe ma zbierać wszystkie sygnały audio i wideo i wysyłać na tv. I chodzi o to co dokładnie chcesz. Niektóre wejścia w kinie są ustawione TYLKO w jednej konfiguracji a inne nie. Poza tym nie wieżę że kino nie ma przycisków na panelu. Sam mam kino i trochę musiałem na główkować żeby włączyć stereo albo 5.1
    Zrób sobie schemat połączeń co z czym i próbuj bo na odległość trudno doradzić.

0