Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak poprawnie połączyć amplituner DVD TV

plejaz 19 Wrz 2010 21:47 3707 8
  • #1 19 Wrz 2010 21:47
    plejaz
    Poziom 19  

Witam, zakupiłem nowy sprzęt i mam drobne problemy z podłączeniem go tak żeby wszystko działało jak należy.

- Amplituner Sony STR-DH500 (TYŁ AMPLITUNERA)
    - Odtwarzacz DVD Sony DVPNS718h (1 x HDMI, 1 x EURO, dużo czinczy)
    - Telewizor SAMSUNG LE40C550 (4 x hdmi, 2 x EURO, dużo czinczy)
    - System głośników 5.1 (2 duże, 2 małe, 1 środkowy)
    - Subwoofer

Oprócz sprzętu zakupiłem 2 przewody HDMI, a ze starego sprzętu zostało mi kilka czinczy i złączy EURO.

Chciałbym żeby dźwięk z TV i DVD był słyszalny w głośnikach oraz chciałbym podłączyć do tego dekoder telewizji cyfrowej który wyposażony jest w EURO i złącze antenowe.

0 8
  • #2 19 Wrz 2010 21:57
    janeczekkk
    Poziom 21  

HDMI OUT podłączyć do TV
    HDMI DVD IN podłączyć do odtwarzacza DVD
    Głośniki do złącz FRONT (przednie), CENTER (środkowy), SURROUND (tylne) i SUBWOOFER.

Co do dekodera to z euro przejść na cinch i pod wejścia SAT

0
  • #3 19 Wrz 2010 22:04
    plejaz
    Poziom 19  

HDMI OUT podłączyć do TV - tak zrobiłem problem był że po włączeniu TV i włączeniu amplitunera nie było dźwięku w głośnikach (wcześniej wyciszyłem w tv, a później przełączyłem na tryb głośniki zewnętrzne) próbowałem zmieniać "SOURCE" i klapa dalej nie było dźwięku w amplitunerze. Ustawiałem wybór ścieżki na amplitunerze na wszystkie możliwe (TV, DVD, SAT, BD, TUNER)

HDMI DVD IN podłączyć do odtwarzacza DVD - tak zrobiłem dźwięk i obraz był po włączeniu płyty w tv i głośnikach także super

Głośniki do złącz FRONT (przednie), CENTER (środkowy), SURROUND (tylne) i SUBWOOFER - tak zrobiłem

Co do dekodera to z euro przejść na cinch i pod wejścia SAT - nie zrobiłem, ale tak zrobię :D

Także w dalszym ciągu pozostaje problem z amp do tv.

0
  • #4 19 Wrz 2010 22:08
    BigPablo
    Poziom 21  

To że jest "dużo czinczy" o niczym nie świadczy. Gniazda chinch to również obraz przez komponent. Napisz jaki to dekoder. I jak masz możliwość to daj zdjęcia z tyłu i dvd i tv. Narazie spróbuj tak :
    dekoder - euro ---> TV
    DVD ---> hdmi DVD IN w amplitunerze - OUT w amplitunerze ---> HDMI IN w tv
    TV czinczami --> TV IN w amplitunerze

Głośniki:
    środkowy - CENTER
    2 małe - FRONT
    2 duże - SURROUND
    subwoofer - do gniazda podpisanego subwoofer (ale trzeba sprawdzić czy jest to wyjście na głośnik czy do wzmacniacza).

PS. Zdjęcie wrzuc na serwer elektrody.

0
  • #5 19 Wrz 2010 22:18
    janeczekkk
    Poziom 21  

Jeżeli chodzi o dźwięk z TV naziemnej na głośnikach podłączonych do amplitunera to najlepiej podłączyć antenę TV naziemnej do dekodera (jeżeli ma takie gniazdo), wtedy dźwięk i obraz będzie szedł przez amplituner (dźwięk na głośniki a obraz na TV). Jeżeli jednak dekoder nie posiada wejścia na antenę tv naziemnej to trzeba podłączyć wyjście dźwięku (optyczne lub cinch) z TV pod wejście amplitunera.

0
  • #6 19 Wrz 2010 22:29
    plejaz
    Poziom 19  

Ok, zdjęcia wrzucę jutro. Podłączenie głośników i subwoofera jest na pewno dobrze bo dźwięk był. Zostało mi skonfigurowanie podłączenia
    AMP -> TV z możliwością odtwarzania dźwięku z głośników
    Dekoder -> TV z możliwością odtwarzania dźwięku z głośników

Dzięki za pomoc.

0
  • #7 20 Wrz 2010 07:17
    BigPablo
    Poziom 21  

TV powinien miec wyjscie optyczne. Mozesz podlaczyc dekoder do tv przez euro i optycznym do amplitunera

0
  • #8 20 Wrz 2010 21:35
    Radeusz
    Poziom 30  

Dobra to teraz uporządkujmy DVD już podpiąłeś teraz reszta. Kupujesz Przełączkę Euro- cinch i podpinasz kolorystycznie pod SAT tak jak już ktoś pisał natomiast z telewizora albo wyjściem optycznym jeżeli telewizor takie posiada a jeżeli nie to z audio OUT lub coś takiego podpinasz cinche do wejścia TV w amplitunerze. Na tym proponowałbym zakończenie tematu ponieważ dalsza dyskusja mija się z celem.

0
  • #9 20 Wrz 2010 21:52
    plejaz
    Poziom 19  

Jakoś udało mi się wszystko podłączyć i ładnie działa.
    Podłączyłem tak:
    Z AMPLITUNERA do TV przewodem OPTYCZNYM
    Z AMPLITUNERA do DVD przewodem HDMI do wejścia DVD IN i przewodem COAXIAL
    Z AMPLITUNERA do DEKODERA przewodem EURO/CHINCH
    Z AMPLITUNERA z wejścia HDMI OUT do TV do wejścia HDMI IN

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

0