Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 2.0 HDI nie odpala

krzysztof.zoppa 19 Wrz 2010 22:55 4261 4
  • #1 19 Wrz 2010 22:55
    krzysztof.zoppa
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z moja 406 tka z 2002 r z silnikem 2.0 HDI bez pompy niskiego cisnienia w zbiorniku .Wszystko zaczelo sie od strzepiacego paska klinowego, ktorego czesci dostaly sie pod obudowe paska rozrzadu i pasek pekl.
    Wymiana glowicy, nowy rozrzad, pasek klinowy z naminaczem i auto jezdzilo przez rok. No i w tym roku pasek klinowy znowu zaczal sie strzepic i pewnego razu wypad do zanjomych. Dojechalem na miejsce, normalnie zgasilem silnik, po 3 godzinach proba odpalenia samchodu i nic. Diagnostyka wykazala przestawiony rozrzad, wiec myslalem ze znowu pasek pekl, ale po zdjeciu obudwy okazalo sie ze jest ok pomimo tego ze znalazlem strzepy paska klinowego pod obudowa. Po przeczytaniu kilku postow wskazanie padlo na czujnik Halla, ktory sprawdzilem miernikiem i przy obracaniu walka rozrzadu pojawia sie 12V i znika, wiec chyba jest sprawny.
    Nie wiem czy jest mozliwosc przeskoczenia paska rozrzadu o zab czy kilka ?
    Wiem jak ustawic kolo walka rozrzadu na znak ale nie wiem jak powinno byc ustawione kolo walu bo nie widze zadnych znakow. Czy ktos moglby mi pomoc i opisac jak to kolo powinno byc ustawione i gdzie jest czujnik na wale i jak go sprawdzic?

• Pomocny post
    #2 20 Wrz 2010 07:45
    766630
    Usunięty  
  • #3 21 Wrz 2010 22:39
    krzysztof.zoppa
    Poziom 2  

Witam.
    Dzieki za odpowiedz. Walek rozrzadu wlasnie ustawilem na kolek o srednicy 8 mm. Patrzac na wal korbowy to kolo nie ma zadnego otworu wiec nie mam pojecia gdzie ten kolek powinien byc? A moze ktos mi jeszcze podpowie gdzie szukac czujnik walu korbowego i czy on moze byc przyczyna braku zgodnosci rozrzadu. Z gory dzieki

• #4 22 Wrz 2010 07:54
    766630
    Usunięty  
  • #5 04 Paź 2010 20:47
    krzysztof.zoppa
    Poziom 2  

Witam.

Nie moge znalezc tego otworu walu. Czy moglbys dac mi jakies wskazowki? Jest tam pelno wezy od ukladu chlodzacego czy powinienem je zdemontowac aby go zobaczyc?
    Czy on jest po prawej czy lewej stronie?
    Czy jest cos wkrecone w ten otwor moze?

Jeszcze odnosnie czujnika walu korbowego. Napisales ze jest na obudowie sprzegla pod kolektorem wodnym. Czy musze zdemontowc kolektor aby sie do niego dobrac i czy wiesz moze jak go sprawdzic czy dziala poprawnie?

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz
    Krzysztof

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME