Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo 440 - problem z biegami.

zbyszek.camrogroup 20 Wrz 2010 06:43 4050 7
  • #1 20 Wrz 2010 06:43
    zbyszek.camrogroup
    Poziom 17  

Wczoraj pogubiłem biegi w swoim autku. Gdy wstawiłem go na kanał okazało się że czegoś brakuje pod skrzynią biegów. Nie jestem mechanikiem ale w miejscu gdzie zaznaczyłem na czerwono powinna być jakaś śruba blokująca kulkę końcówki (nie wiem dokładnie jak to się nazywa). Czy ktoś wie gdzie mogę dostać taką część i co to jest. Jeszcze jedno, poniszczone były gumki osłonowe na przegubach. Jest gdzieś może sklep wysyłkowy gdzie można kupić takie gumki. Proszę o szybką pomoc bo samochód jest mi potrzebny w pracy a przez taką pierdu...... został uziemiony.

• #2 20 Wrz 2010 08:39
    ekka
    Poziom 17  

Kolego gumy przegubów kupisz w każdym motoryzacyjnym sklepie , nie są drogie kupisz je razem z opaskami i ze smarem, w kwestii skrzyni nie spotkałem się z czymś takim jeśli chodzi o nazwę ani też w sklepach jeśli chodzi o sprzedaż poszukaj tego na szrotach pasuje również od renalt

• #3 23 Wrz 2010 04:54
    zbyszek.camrogroup
    Poziom 17  

Powracają do tematu. Okazało się że że co do gum do przegubów to w moim mieście jest problem. Nie mają tego w asortymencie. Może ktoś dać mi namiary na sklep wysyłkowy gdzie mogę dostać tego typu gumy.
    Co do tego elementu co opisywałem wcześniej, to faktycznie znalazłem na jednym szlocie renaulta do kasacji z silnikiem i skrzynią biegów z tym że silnik i skrzynia była zarezerwowana w całości dla klienta, tak więc nici z wyciągnięcia tego elementu. Ale przynajmniej widziałem jak to wygląda. Jest to jakby plastykowy wałek z gniazdem na kulkę od przegubu, od dołu zabezpieczona zawleczką. Na fotce zamieszcza skan rysunku jaki znalazłem na internecie od skrzyni od renaulta. Jest on oznaczony jako pozycja 54.
    Obleciałem wszystkie szloty u siebie i nigdzie nie mogę tego dostać. Może ktoś z forumowiczów ma gdzieś dostęp do rozwalonej skrzyni biegów i mi odsprzeda albo poda namiar gdzie mogę to dostać.

• #5 24 Wrz 2010 04:12
    zbyszek.camrogroup
    Poziom 17  

Dzięki Wrackus, naprowadziłeś mnie na trop. Masz u mnie punkta. Teraz konkretniej wiem co mam szukać. Znalazłem na internecie sklep z częściami do volvo i podobną część, tylko ona się trochę różni od tej z renaulta. poniżej fotka.
    Może ktoś jeszcze ma namiar na gumy do przegubu. Przydały by mi się używki ale w miarę dobrym stanie. Nie jest to nowy samochodzik i ładować w niego w nowe części to trochę drogo jak dla mnie. a mam przy nim jeszcze trochę roboty.

• #6 24 Wrz 2010 22:36
    220504
    Usunięty  
  • #7 25 Wrz 2010 22:32
    kasiada1
    Poziom 12  

Pod korkiem wlewu oleju jest nabity kod (jak nie ma tabliczki). Trzeba bardzo dobrze wyczyścić.

• #8 26 Wrz 2010 06:42
    zbyszek.camrogroup
    Poziom 17  

Problem chyba rozwiązany. Znajomy wytoczył mi z teflonu tulejkę, ja wyciąłem rowek tak żeby można było wprowadzić kulkę wybieraka i działa. Zobaczymy jak zda to egzamin ale na razie jest bez problemów. Biegi wchodzą elegancko. A całe toczenie dwóch sztuk (jedną zrobił mi na zapas) zajęło niecałą godzinkę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME