Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E66 - Nie czyta karty pamięci.

20 Wrz 2010 13:34 4789 5
  • Poziom 9  
    Witam!!!!

Posiadam telefon Nokię E66. W telefonie nie działa karta pamięci - urządzenie wyświetla komunikat "Karta pamięci uszkodzona". Sprawdzałem na trzech kartach, w tym jedna była nowa. Jakie mogą być przyczyny takiego zachowania telefonu, czy wada może leżeć po stronie oprogramowania, czy jest to raczej sprzętowa usterka. Proszę o rady, ponieważ jestem początkujący w tematyce telefonów z systemem.
  • Poziom 21  
    na soft bym nie liczył, w najlepszym przypadku pomoże wymiana modułu SIM FLEX, w nieco gorszym level shifter (N3200) a w najgorszym uszkodzony procesor :)
  • Poziom 9  
    Rzeczywiście aktualizacja oprogramowania nic nie pomogła. Można w jakiś sposób sprawdzić co jest uszkodzone domowym sposobem, aby nie dokonywać zbędnych zakupów części?
  • Poziom 21  
    Jeżeli masz dostęp do inne sprawnej E66 to możesz dość łatwo zweryfikować felxa o którym wspominałem, później pozostaje "wymiana w ciemno" lub pomiary interfejsu karty uSD, jak kto woli :)

Zaworek
  • Poziom 26  
    To zalezy. Jaka przeszlosc (zalanie, upadek, nie umiejetne rozbieranie)? W dwoch pierwszych przypadkach n3200 jesli nie pomoze to procek.