Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja głośności ZX3-T6D jednym "potencjometrem"

Szczepan5555 20 Wrz 2010 13:40 915 0
    Szczepan5555
    Poziom 1  
    Witam, z uwagi na awarię poprzedniego wzmacniacza zostałem zmuszony zaadoptować do komputera wzmacniacz samochodowy ZX3-T6D. Jest on przykręcony do pasywnego suba z głośnikiem BM ok 30cm, więc aż głupio byłoby z niego nie korzystać. Całość podłączona jest pod komputer (jeden jack stereo od przednich głośników z PC do wejścia wzmacniacza na kanały 1 i 2, oraz drugi jacek mono od wyjścia sub/centralny z PC na kanał 5/6 wzmacniacza), poziomy gain na wzmacniaczu są wysterowane dość głośno a na karcie dźwiękowej wszystko jest przyciszone (zwykle jadę na ok 20% mocy karty). Taki zestaw głośnikowy (przednie głośniki to Altusy 110) gra świetnie a sub uzupełnia altusy o przyjemny głęboki basik.

Problem w tym, że muszę regulować wszystko za każdym razem suwakiem siedzącym w trayu co jest niezwykle uciążliwe, znalazłem co prawda program Volumouse który pozwala na regulację za pomocą myszy, ale to też sprawia problemy i nie działa na aplikacjach pełnoekranowych.

Czy istnieje jakiś sposób na regulacje 3 oddzielnych kanałów za pomocą jednego potencjometru, czy czegoś w tym stylu? Albo może o podpowiedź jak to jest rozwiązane w zestawach komputerowych 2.1 czy 5.1. Myślałem nawet o jakimś tanim mikserze pasywnym 3 kanałowym, ale to jest już pewien koszt, a nie wiem, czy coś takiego by zadziałało i jakiego ewentualnie miksera musiał bym szukać. Bardzo proszę o pomoc.

Jeżeli w złym dziale proszę o przeniesienie.