Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Tiguan - gniazdo zapalniczki i CB radio

20 Wrz 2010 13:54 3757 6
  • Poziom 27  
    Witam. Mam nowego Tiguana i podłączyłem sobie CB radio President Johhny 2 pod dodatkowe gniazdo 12V w podłokietniku i problem polega na tym że po wyłączeniu zasilania kluczykiem ze stacyjki zasilanie nie jest odłączane a tylko spada do ok.9V przez co z CB radia wydobywa się buczenie. W serwisie wciskali mi że to tak niby ma być ale jakoś mnie nie przekonali. Czy ktoś miał coś podobnego? Czy VW zapomniał o zimie i jeśli zapomnę wyłączyć CB to mogę nie odpalić rano, czy mam zmienić serwis?:)
  • Poziom 35  
    Spada do 9V ... nie mam tego WV ale to mało prawdopodobne aby było to normalne.
  • Poziom 27  
    No właśnie też tak myślę. Brak mi pomysłów na ten problem. Oczywiści mogę założyć zabezpieczenie do CB aby się rozłączał przy napięciu niższym niż 10V ale nie o to mi chodzi. Chciałbym mieć sprawny samochód. Może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenie z tego typu problemem?
    Jeszcze raz zmierzyłem napięcie na wtyczce zapalniczki i przy wyłączonym radiu CB napięcie po wyłączeniu stacyjki wynosi ok.9V a przy włączonym CB i wyłączonym nadal kluczyku napięcie spada do ok.2,6V i słychać buczenie w głośniczku radia.
  • Poziom 27  
    Witam. Masa jest ok. sprawdzałem z masą na stacyjce bo było bliżej. Jeśli mam zmierzyć jeszcze raz bezpośrednio z akumulatora to zmierzę. Do sterowania tym napięciem jest specjalny nowy sterownik i wydaje mi się że to wina tego sterownika lub jego oprogramowania. Może ktoś z kolegów ma jakiegoś nowego VW pod ręką i by to sprawdził?
  • Poziom 27  
    Może ktoś jednak miał podobny przypadek?
  • Poziom 27  
    Witam ponownie.
    Serwis z Piły i Poznania powiedział że tak ma być i że mam się odwalić:( To dziwne bo z zawodu jestem elektronikiem a nie piekarzem i coś tam jeszcze ze szkoły pamiętam tym bardziej że serwis z Wa-wy podzielił moją opinię o tym problemie:( Powiedziano mi że żadnego przekaźnika nie mogę zainstalować bo stracę gwarancję tylko co w przypadku jeśli zapomnę wyłączyć CB i rano nie odpalę auta? Chyba poczekam aż wyjdzie jakiś upgrade firmware do sterownika zasilana auta.