Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satellite A300 resetuje się, sam się wyłącza

Winri 20 Sep 2010 14:17 6295 11
 • #1
  Winri
  Level 2  
  Jak w temacie. Jest to laptop Toshiba MODEL:PSAGCE-04N00GPL.
  Sprawdzałem bezpieczniki(w porządku) i kondensatory(nie odlutowywałem, patrzyłem tylko czy zwierają i niby nic ciekawego).
  Wylutowałem baterie biosu, po 30min wlutowałem z powrotem, dalej nic.
  Jak macie jakieś pomysły piszcie?
  Na zdjęciach zaznaczyłem sprawdzane elementy.
  Do tego w załączniku wszystkie zdjęcia.
  PS. Przez jakiś czas używałem zasilacza od innego modelu Toshiby, o takim samym prądzie na wy ale napięcie już było o 2,4V niższe. Lap działał poprawnie nie sądzę, żeby to była przyczyna ale warto napisać.
  Pierwszy raz się wyłączył, bo nie reagował na zasilanie z sieci i nie ładował baterii.

  Satellite A300 resetuje się, sam się wyłącza Satellite A300 resetuje się, sam się wyłącza Satellite A300 resetuje się, sam się wyłącza Satellite A300 resetuje się, sam się wyłącza Satellite A300 resetuje się, sam się wyłącza
 • #2
  sebweb
  Level 20  
  Restartuje się od razu po włączeniu, czy tez podczas ładowania systemu? Jeśli w tym drugim przypadku, czy towarzyszą temu jakieś komunikaty?

  MfG
 • #3
  Winri
  Level 2  
  Resetuje się po kilku sekundach od włączenia. Czasem zdąży się zalogować a czasem nie.
  Komunikatów brak.
 • #4
  TimooNeK
  Level 12  
  Mam identyczny problem z tym laptopem. Resetuje się różnie, czasem po kilku sekundach, gdy ledwo co wejdę do BIOSU, bądź po b długim ładowaniu systemu. Dodam, że gniazdo zasilania było "wyrobione" i nie zawsze łączyło.


  pozdr
 • #5
  radzio2202
  Level 12  
  A wentylator działa? Jeśli nie, to możliwe, że układ zabezpieczający przed przegrzaniem automatycznie wyłącza laptopa, jeśli wentylator się nie uruchamia. Możliwe, że wentylator Ci padł, jeśli nie, to możliwe, że masz zimny lut.

  Napisz, czy na baterii też Ci się tak restartuje, czy tylko na zasilaczu? Jak będziesz sprawdzał na zasilaczu, to wyjmij baterię, a potem spróbuj z baterią uruchomić.

  Napisz też jakiego zasilacza używasz - iluamperowego i sprawdź na tabliczce od spodu, ile ten laptop potrzebuje amperów do zasilania, jeśli np. 5A, a Ty masz zasilacz 2A, to będzie Ci się restartował, jeśli masz 3-4A to jest ok.
 • #6
  Winri
  Level 2  
  Wentylator chodzi bez problemu i restartuje się nie zależnie czy jest podłączona bateria, zasilacz czy bateria z zasilaczem. Zasilacz mam 3,95A a na lapie pisze 4,7A. Ale to raczej nei jestr problem bo na tym zasilaczu pracował ten lapek długo i nie było problemu.
 • #7
  mag240
  Level 10  
  Wiem że już sporo czasu minęło od powstania tematu, ale czy może ktoś napisać czy udało się rozwiązać ten problem? Mam właśnie taka A300 i dokładnie te same objawy. Podejrzewam mostek, ale pewności nie mam. Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź.
 • #8
  magic9
  Editor
  Miałam to samo w Toshibie A665, tyle że przed każdym wyłączeniem się laptopa wentylator zawył głośniej. Laptop nie zdążył nawet wejść do systemu i już się wyłączał :/
  Okazało się, że miał zapchany kurzem i kłębami sierści (mam koty) cały układ wentylacyjny. Trzeba było przedmuchać go sprężonym powietrzem (z tym ostrożnie!!! Trzeba wiedzieć jak, żeby niczego nie uszkodzić).
  Jeśli nie chcemy rozkręcać laptopa, żeby oczyścić układ chłodzący, to wystarczy do jego wlotu psiknąć strumień sprężonego powietrza, a do wylotu przystawić ssawkę odkurzacza.
 • #9
  7omaszek
  Level 11  
  Rozwiazania widze nie ma, wentyl i radiator czysciutki wyczyszczony a laptop resetuje sie ciagle.. Czy to taki urok tego sprzetu?
 • #10
  slawmix1234
  Level 32  
  Czy płyta zawiera słynny kondensator NecTokin pod procesorem?, zasilacz sprawdzony pod obciążeniem?
 • #11
  Argennto_1
  Level 33  
  Jak się zachowuje na samym akumulatorze? Pierwsze co trzeba sprawdzić to ten kondensator pod procesorem, o którym kolega wyżej wspomniał.
 • #12
  maras2003
  Level 29  
  Obstawiam wspomnianego NecTokina...