Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha Pianocraft MCR-640 czy może coś innego...?

20 Wrz 2010 15:37 10903 9
  • Poziom 9  
    Witam!

Proszę o poradę co będzie lepszym wyborem: YAMAHA Pianocraft MCR-640 czy YAMAHA RX-397 lub RX-497 + YAMAHA CDX-397 MK II + monitorki Jamo S 604 lub c 601 ewentualnie podłogowe Jamo s 506. Który z w/w zestawów lepiej zagra w pokoju 2,5 x 4,7 m (na krótszej ścianie) głównie do rocka i cięższego grania. Mój budżet to około 2,5 tys. więc nie poszaleje, a chciałbym kupić nowy sprzęcik.
  • Poziom 9  
    No przeczytałem i w dalszym ciągu nie uzyskałem odpowiedzi na powyższe pytanie. Po przemyśleniu w grę wchodziła by jeszcze jedna opcja: PianoCraft MCR-640 + B&W 685. Za jakiś czas (w miare mozliwosci finansowych) Yamahe mozna by zastapić pełnowymiarowymi klockami a głośniczki by zostały.
  • Poziom 9  
    A cos takiego w rocku się sprawdzi? - Marantz SR 5023 + Marantz CD5003. I jakie głośniczki do tego w cenie ok 1000,-? M32i zagrały by z w/w zestawikiem?
  • Poziom 9  
    axelakis napisał:
    Nushiko napisał:
    Mój budżet to około 2,5 tys.
    Przekraczasz budżet.
    http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-dobrych-miniwiez_39295.html

Z budżetem to jest tak, że mogę wydać nawet nieco ponad 4 tys. byleby tylko wydatek ten był uzasadniony w postaci wyraźnie lepszego brzmienia.

axelakis napisał:

Musisz się zdecydować czy chcesz mini wieżę typu PianoCraft czy pełnowymiarowy zestaw + kolumny.
    http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-dobrych-miniwiez_39295.html

I tu jest właśnie pies pogrzebany...
    Opcje są dwie a w zasadzie trzy ;) :
    1. Pianocraft 640 z "fabrycznymi głośniczkami" - ok. 2 tys. zł
    2. Pianocraft 640 + B&W 685 lub 686 - ok. 3 tys. zł
    3. Marantz ampli + CD serii 5000 + monitorki za około 1-1,5 tys. zł kpl - razem ok. 4 tys. zł

Zestawik musi być nowy i mieć "radyjko" - wymogi mojej żonki :D
    Całość będzie grać na ok. 12 m2.

Który z w/w zestawów zagra najlepiej? W przypadku Marantza jakie głośniki dobrać (głównie rock i cięższe klimaty)? Mogę mieć Monitor Audio RX1 w dobrej cenie (1,3 tys. zł) jednak nie wiem czy sprawdziły by się w takim repertuarze (basik).

Generalnie chodzi o to czy różnica w brzmieniu między "pełnowymiarowym" zestawem za 4 tys. zł a Piano za 2 tys. zł będzie na tyle wyraźna że warto dołożyć te 2 tys. A może prawda leży po środku i optymalnym wyborem będzie Piano + B&W?

Nie mam możliwości odsłuchu w/w zestawów więc muszę zdać się na kolegów - forumowiczów.
  • Poziom 25  
    Witam!. Dodałbym czwartą opcję. Amplituner ROTEL RSX1055 ( radyjko dla żony+naprawdę piękne brzmienie zarówno w stereo jak i w 6.1) a do tego Monitor Audio Bronze B4 z krystalicznie czystym dźwiękiem i dynamicznym szybkim basem.
  • Poziom 9  
    hansu2 napisał:
    Witam!. Dodałbym czwartą opcję. Amplituner ROTEL RSX1055 ( radyjko dla żony+naprawdę piękne brzmienie zarówno w stereo jak i w 6.1) a do tego Monitor Audio Bronze B4 z krystalicznie czystym dźwiękiem i dynamicznym szybkim basem.

hansu2 - dzięki za propozycję (twój Rotel na pewno gra świetnie) jednak jak wspomniałem wyżej zestawik musi być nowy i w grę wchodzą jedynie monitorki (ze względu na ograniczone miejsce będą stały na dwóch szafeczkach na wys. ok. 70 cm)

axelakis napisał:
    Pomyśl nad PianoCraft MCR-840, tylko 100 zł. droższa.

Nie zależy mi na DVD, CD w zupełności wystarczy a 100 zł można dołożyć np. do lepszych kabelków :)

axelakis napisał:

Niestety poza moim zasięgiem finansowym...