Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32A330J1NXXC ciemny ekran.

20 Wrz 2010 16:08 14175 24
  • Poziom 28  
    Witam tv jak w tytule uszkodzenie polega na tym że brak jest treści obrazu podświetlenie działa głos jest, ale ekran jest czarny na antenie czy na euro nie widać także menu. Sprawdziłem zasilacz i moduł logiki napięcia wszystkie są ok stabilizator na logice IC102 na wejściu ma 3,3V na wyjściu 1,2V co chyba jest ok. Proszę o jakieś sugestie co jeszcze można sprawdzić czy to wina logiki i gdzie taka ewentualnie można by dostać. Oznaczenia na module logiki HannStar J MV-4.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 35  
    Włącz Tv bez podpiętej logiki. Powinien Ci świecić ekran na biało. Jeżeli nie świeci to nie pisz że działa podświetlenie. W tym wypadku skup się na działaniu inwertera a nie logiki. 2. Podepnij logikę i włącz TV, czy na matrycy ciemnej, po podświetleniu zewnętrznym źródłem światła widzisz jakąś treść obrazu? Trzeba się dokładnie wpatrzyć pod różnymi kątami.
  • Poziom 43  
    A charakterystycznych napięć na module to nie można pomierzyć? Żadne punkty tam nie opisane?
  • Poziom 28  
    No napięcia na moduł wchodzą 12V, 5V, 3,3V podświetlenie świeci, inwerter działa.
  • Zasilacze UPS
  • Spec od monitorów
    Z tego co ja mam zapisane to
    Cytat:
    LCD Samsung LE32A330J1
    panel V315B1-L01
    T-Con Unit V315B1-C01-T-Con dla panelu V315B1-L01 Rev.C4
    -na scalaku CM2681A
    zasilacz SMPS BN44-00191B (= eqwivalent BN44-00155A, BN44-00156A, BN44-00191A, BN44-00192A, BN44-00192B)
    MainBoard BN94-02122R (= eqwiv. BN94-01759F, BN94-01759S, BN94-02122F)
    Invertor (16lamp ) I315B1-16A na trafach 4018L

T-con jak na foto

Jaki masz panel skoro logika HannStar J MV-4 ?
  • Poziom 28  
    Dokładny model tego Samsunga to LE32A330J1NXXC.
  • Spec od monitorów
    rafalbecht napisał:
    Dokładny model tego Samsunga to LE32A330J1NXXC.

Ja się pytam jaka matryca?
    I czy na płytce logiki masz np. napis PCB CODE: BN41-00933B
    czyli wyrób dla AUO
    AU Optronics
    MADE IN CHINA(S11)

p.s
    Cytat:
    What model of motherboard is in the Medion MD 42200 notebook?
    On the board there are these numbers:

HannStar JMV-4 94V-0
    04366321
    MD1 M/B
    04219-1
    48.46P01.01

..the motherboard is HannStar JMV-4 , used by by advent, gateway , medion and acer, each use there own oem version
  • Poziom 28  
    Podaje wszystko to co jest na tym module: HannStar J MV-4, PTPF8ZA7, PBM0014210039, 42A001,procesor Samsung DNIe SDP81 P61805.80 L0822. I jeszcze gdy tv jest włączony to przy dotknięciu modułu przy procesorze pokazują się paski na matrycy wiec matryca pracuje.
  • Spec od monitorów
    Skoro nap. ze stabilizatorów dobre to masz albo
    -uszkodzony Main albo wspomniany CTRL >> tylko podmiana

Napisz jaki panel i poszukaj na znanym portalu CTRL do niego
  • Poziom 43  
    Cytat:
    albo wspomniany CTRL >> tylko podmiana

Lisek? Nie naprawiłeś nigdy żadnego T-cona? Tylko podmieniasz? Po co pisałem o charakterystycznych napięciach na tym module? Czasami wystarczy znaleźć jedną uszkodzoną diodę na przykład.
    Ale fakt - w miarę szybko, łatwo i skutecznie sprawę rozwiązuje wymiana modułu.
    A handlarzom w to graj.

rafalbecht - ile jeszcze razy trzeba Ci będzie wytłumaczyć, że Lisek prosi Cię o podanie modelu matrycy.
    Widocznie jest to mu potrzebne do swoich zbiorów! Bo bezpośrednio do tematu niewiele wnosi. Jak zresztą większość tego co tu pisze i cytuje.
  • Poziom 28  
    Podaję jeszcze typ matrycy T320HA01-AA i jeszcze po mniej więcej minucie procesor na tym module grzeje się tak że nie da się dotknąć. Zrobiłem jeszcze tak że włączyłem tv bez modułu, ale co dziwne matryca nie świeci na biało chociaż widać że świetlówki świecą.
  • Poziom 40  
    Producenci matryc nie raz podają że matryca bez zasilania elektroniki jest natywnie biała albo czarna. Myślę że dlatego parzy ten IC to wynik eksperymentów czy matryca żyje czy nie.
  • Spec od monitorów
    Ponieważ seria A3 tv lcd samsunga to
    "super low end i zastąpiła na krótko serlę S8/R8 " wiosna -lato 2007r.
    były modele :LE26A330J1 LE32A330J1 LE37A330J1 LE40A330J1
    LE26A340J3
    głównie miały matryce od AUO (matryce były nazwijmy to kat. gorszej niż standart nakazywał i miały własnie takie oznaczenia jak Twoja)
    np."32" to T-con (320AB02CP2L V03) na LMX4122TO;24c64 lub inna wer. to ów enigmatyczny wyrób S. DNIe (odpowiada za obraz HD,ready HD)
    panel: LTF320AB01
    czasem i LTA320WT-L05/*6/ lub 8-bit CLAA320WB02 od CPT (ale ta potrzebuje T-con na 3kable)
    jak na obrazku

Musisz sprawdzić co masz na T-con w pkt. oznaczonych jako : VDD,VGL,VGH. ?
    Zassaj manuala od teg modelu np. chassis GJA32SEU (seria R8/S8)
    Wg mnie masz uszkodzenie w T-con wskazuje na to brak nap. 2,5V i 1,2V(lub 1,8 ) nie pamiętam wartośći

p.s

Cytat:
    że Lisek prosi Cię o podanie modelu matrycy.
    Widocznie jest to mu potrzebne do swoich zbiorów! Bo bezpośrednio do tematu niewiele wnosi. Jak zresztą większość tego co tu pisze i cytuje.

Tego nie rozumiem kol. mod. , czyżby "zły" początek nowego dnia lub ktoś stanął na odcisk?
    Wg. mnie (jeden z wyznaczników skuteczności > liczba > Pomógł.... stale rośnie! )

Mówi co Innego.(ale jak mawiają na Wyspie ,gdzie 2-ch Polaków tam i 3-u OPINIE)

Samsung LE32A330J1NXXC ciemny ekran. Mimo to miłego kolejnego dnia życzę. Zostaję bez urazy.
  • Poziom 28  
    Ja wcześniej podałem te napięcia które wchodzą na ten moduł jest tam 12V, 3,3V i na którymś pinie było chyba też jakieś 2,5V, ale faktycznie potrzebny będzie schemat żeby się upewnić czy wszystkie napięcia wchodzą na moduł, a napięcie 1,2V też jest na stabilizatorze który znajduje się na tym module.
  • Spec od monitorów
    Skoro napisałeś ,że masz te nap. (1,8/2,5...) bo wchodza na controler
    widocznie tworzone sa na Main i
    Cytat:
    procesor na tym module grzeje się tak że nie da się dotknąć.

To jest wina w tym scalaku.
    Dziwne tylko ,że niektóre nap. nie siadają (grzanie to zazwyczaj zwarcie na ? pinach
    Ważne dla T-con jest jedno nap.ujemne w pkt. VGL
    Cytat:
    VDD: 16,2v
    VGL: -6v
    VGH: 27.2v
    VCOM2: 6.7v
    V3D3: 3.3v
    V1D8: 1.8v
    VGHC=24.4V
  • Poziom 43  
    Lisek! Co tu jest trudnego do zrozumienia?
    Ten temat traktuje o konkretnym modelu Tv, konkretnym uszkodzeniu, i konkretnym module T-con.
    Na tyle konkretnym, że autor go nazwał, a nawet zapodał obrazek!
    Sądzę, że wie co pisze.

A o czym Ty piszesz? O tym co i kiedy produkowano, co wkładano do środka. Proponujesz już trzecią wersję CTRL, która nie ma nic wspólnego z JEGO telewizorem.
    Na dobrą sprawę jedyne zdanie na temat usterki w Twoich wywodach, to
    Cytat:

Musisz sprawdzić co masz na T-con w pkt. oznaczonych jako : VDD,VGL,VGH. ?

Tyle tylko, że ja pisałem o tym dwa dni temu.
    Inne zdanie na temat to
    Cytat:
    Zassaj manuala od teg modelu np. chassis GJA32SEU (seria R8/S8)

Tyle tylko, że w dziale dla fachowców proponowanie pobrania sobie serwisówki zakrawa na śmieszność. Fachowiec chyba o tym wie.
    Cytat:
    ale jak mawiają na Wyspie ,gdzie 2-ch Polaków tam i 3-u OPINIE

Niestety, ubolewam nad tym również, ale dla mnie nie ilość gwiazdek jest wyznacznikiem. Trochę co innego.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Ostatni raz wróce poza tematem
    Cytat:
    O tym co i kiedy produkowano, co wkładano do środka. Proponujesz już trzecią wersję CTRL, która nie ma nic wspólnego z JEGO telewizorem.

Ta seria 2007r. to był totalny misz masz co wkładano czyli jaki panel i CTRL
    Przeszło przez "centrum" wiele egz. i zapewniam Cię ta ta LOW-end seria była krótka
    miała chyba z 5wer. różnych ctrl nawet jak widzisz taki egzotyczny od Hanstara

Cytat:
    ....fachowców proponowanie pobrania sobie serwisówki zakrawa na śmieszność. Fachowiec chyba o tym wie.

Napewno fachowiec wie ,pytanie tylko czy wie Tylko KTÓRĄ ? np. dla serii A3

Cytat:
    dla mnie nie ilość gwiazdek jest wyznacznikiem. Trochę co innego.

Dla mnie tez nie , ale przyznaj ,że ładnie to wygląda.
    To tak jak u generała USArmy inaczej wygląda 1-no gwiazdkowy (poor) ,a inaczej 4-ro gwiazdkowy (jest verry posh)
  • Poziom 28  
    Lisek zgadza się że grzanie to zazwyczaj jakieś zwarcie również miałem taką nadzieje, ale jest jedno co mnie zastanawia na napięciu 3,3V względem masy jest 22 ohm. I jeszcze jedno pobrałem jakiś manual niby do tego chassis, ale do końca nie jestem pewny czy będzie pasował nie mogę podejrzeć czy to ten, bo jestem w domu nie w warsztacie czy można ewentualnie prosić o jakiś link z tym schematem.
  • Poziom 43  
    Dobra, zaczyna być śmieszno. To na prawdę wygląda na poziom TV Początkujący.
    A dlaczego przeraża Cię 22Ω na 3V? Czyżby prąd 150mA aż tak przerażał?
    Kup sobie - jak dostaniesz - T-con i podstaw to się wyjaśni. Po prostu. Bo innej metody na naprawę nie widzę.
    Trochę postów było o charakterystycznych punktach kontrolnych na CTRL. Zerknij no co to VGL,VGH, VLS, VGC.
    Czyżby Twój moduł obywał się bez ujemnego napięcia?

Lisku drogi, wystarczy pogrzebać, żeby dojść do tego jakie to chassis.
    Niestety, nawet ta wiedza na niewiele się przydaje czasami, bo w serwisówce opisy dla klasycznych wersji, a nie jak piszesz - egzotyki od HannStara, czy innych dostawców.
    Tu po prostu trzeba - mając jakąś tam dokumentację - myśleć i robić na podstawie praktyki.
  • Poziom 28  
    Mirex zgadza się w lcd nie mam zbyt wiele doświadczenia jedynie monitory lcd tego magluję więcej. Z telewizorami LCD mam mniej do czynienia, a jak już to zazwyczaj standardowa usterka zasilacz czy inwerter wiec jeżeli można prosić o pomoc był bym wdzięczny. Będę w warsztacie zrobię jeszcze sugerowane pomiary i dam znać jak to wygląda.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Tu po prostu trzeba - mając jakąś tam dokumentację - myśleć i robić na podstawie praktyki.

Nic dodać nic ująć ,popieram w 100% Samsung LE32A330J1NXXC ciemny ekran.
  • Poziom 28  
    Napięcia we wskazanych punktach są takie:
    AVDD_I - 12V
    VGL - 3,3V
    VGHDC - 0,18V
    AVDD - 0,25V
    VGH - o,66V
    VCOM - 0,02V
    TP - 0.10V
    POL - 0,10V
    GEO - 0,23V
    GCK - 0,13V
    GSP - 0V
    VCOM2 - 0,10V
    VCOM1 - 0,07V
    STHF - 0,07V
    VPN INT - 3,3V
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    VGH to z reguły 25-30V.
    VGL to okolice -5V (minus 5V).
    Na T-con coś robi jako przetwornice tworzące między innymi te napięcia.
    Trzeba szukać.
    Przemierz spokojnie diody, tranzystory, moze cos znajdziesz. Wyjmij jeśli wydaje się podejrzane i sprawdź jeszcze raz.
    VCOM też chyba 5-7V, ale możliwe, że pojawi się po uzyskaniu VGH. Nie wiem jak to tam skonstruowane.
  • Poziom 28  
    Tak zgadza się jest tutaj przetwornica na układzie ISL976.
  • Poziom 28  
    Miałem trochę szczęścia kupiłem identycznego samsunga z rozbitą matrycą po wymianie T-CONa telewizor działa bez problemów. Dziękuję wszystkim za pomoc.