Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 920c drukuje losowo bardzo powoli

Jan Nojszewski 20 Wrz 2010 16:23 2253 8
  • #1 20 Wrz 2010 16:23
    Jan Nojszewski
    Poziom 18  

Drukarka po wymianie sprawdzonych kartridży jeśli zdecyduje się drukować to drukuje 1 stronę tekstu ~20min. Styki przeczyszczone. Miga lampka braku tuszu. Włożony następny pojemnik-to samo. Dodam, że awaria nastąpiła po wydruku 500 stron bez objawów kończenia się tuszu. Drukarkę odebrałem z serwisu, objaw wolnego drukowania pojawił się u nich na krótko i ustąpił samoistnie. Zapłaciłem tylko za czyszczenie i wydrukiem strony testowej. Proszę o pomoc-szukać innej?

0 8
  • #2 20 Wrz 2010 23:03
    endriuf
    Spec od drukarek

Objawy wskazują na uszkodzenie kartridża. I ja bym się ku temu skłaniał. Mogło to być też zabrudzenie styków i czyszczenie pomogło. Zdarzały się tez uszkodzenia elektroniki karetki w serii 900. Rozumiem z twojego postu, że teraz wszystko działa. Jeśli będzie problem to napisz ponownie o swoim problemie.

0
  • #3 21 Wrz 2010 16:11
    Jan Nojszewski
    Poziom 18  

Dzięki za odpowiedź. Przepiąłem kabel drukarki do innego USB i działa, ale po wydruku ok 30 stron zatrzymuje się i środkowa lampka mruga. Odczeka kilka minut wyświetla info "drukowanie nie powiodło się" i wznawia drukowanie.

0
  • #4 21 Wrz 2010 21:07
    endriuf
    Spec od drukarek

A jak podniesiesz klapę to w jakiej pozycji ustawia się karetka? W momencie wystąpienia błędu. Na obudowie powinny być taki buźki.

0
  • #5 21 Wrz 2010 21:11
    Jan Nojszewski
    Poziom 18  

Karetka ustawia się po środku, jak do wymiany tuszy.

0
  • #6 21 Wrz 2010 22:30
    pitbaw
    Poziom 21  

Tusz raczej można wykluczyć. Ja bym obstawiał że to problem z systemem. Napisz jakiego Windowsa używasz i czy przypadkiem nie zainstalowały się jakieś aktualizacje, które mogą mieć wpływ na "myślenie" drukarki.

0
  • #7 22 Wrz 2010 04:53
    Jan Nojszewski
    Poziom 18  

Win Xp. Problem powtórzył się. Zaczyna drukować bardzo wolno i w połowie "drukowanie nie powiodło się". Karetka po otwarciu ustawia się po prawej stronie. Błyska lampka tuszu.

0
  • #8 22 Wrz 2010 09:14
    endriuf
    Spec od drukarek

Przeczyść styki oraz otwórz i zamknij kilkakrotnie zieloną klapkę domykającą kartidże.

0
  • #9 23 Wrz 2010 12:38
    Jan Nojszewski
    Poziom 18  

Temat do zamknięcia. Problem rozwiązany, ustawiłem buforowanie i jest dobrze. Dziękuję za pomoc.

0