Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysypują się przeglądarki, gdzie szukać przyczyny?

20 Wrz 2010 17:18 1256 3
  • Poziom 8  
    Mam dziwny problem w laptopem. Toshiba Satellite A110-334. Wszystko działa jak należy z wyjątkiem przeglądarek które od czasu do czasu wysypują się. Firefox zgłasza błąd, Chrome robi swój "Oopsss", Opera kończy działanie itd.

Nie ma żadnych trojanów, system czysty. Sprawdzana pamięć memtestem, jest OK. Nic innego się nie sypie, tylko przeglądarki czyli coś na styku komunikacji z netem. Myślałem, że może sieciówka ale dzieje się identycznie na LAN'ie jak i WiFi. Sterowniki najnowsze. System XP, zarówno z SP2 jak i SP3.

Dzisiaj przetestuję jeszcze dysk (może coś z cache przeglądarek?), ale jak miałby jakieś bad-sectory to inne rzeczy też by się sypały?

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać, czym diagnozować?

Aha... Firefox jak się wysypie to po błędzie nieraz nawet zrzut pamięci występuje z bluescreenem, szukam dumpchk.exe żeby minidumpa odczytać co tam ciekawego siedzi, może ktoś ma, bo ze strony MS wg instrukcji zaciąga jakiś spory pakiet z serią innych niepotrzebnych rzeczy, poza tym zatrzymuje mi się ten ich download :(
  • Poziom 43  
    Nadto, co wyżej, można jeszcze sprawdzić przeglądarki "na czysto" (bez dodatków).

PS.
    A IE jak sie zachowuje?
  • Poziom 8  
    Dziękuję za podpowiedzi, lapka już oddałem do mechanika :)

IE8 też się sypał. A BSOD wywalał różnie:
    IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL później problem z ntfs.sys

Notek tak się rozbujał, że nie dawał już nawet systemu zainstalować. Gubił pliki, nie potrafił odczytać, zaczęły się dziać cyrki więc się poddałem. Dysk testowałem - bez badów, SMART nie pokazywał realokacji, Crystal oceniał kondycję dysku na poprawną (sprawdzałem też na innym dysku). Domyślam się, że coś z płytą (kontrolerem dysku)? Wygląda jakby dysk miał największe problemy z zapisem, zaczynało się pewnie dlatego od przeglądarek bo te najwięcej dobierały się do dysku z zapisem cache. No ale cóż... "dobry Bóg zrobił co mógł..." ;)