Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie odnosnie kondensatora!

20 Wrz 2010 17:32 1818 14
  • Poziom 9  
    Mam zamiar kupić kondensator HIFONICS HFC 1000 do mojego car audio co o nim sadzicie, mam pytanie do bardziej ogarnietych. Gdy bede puszczal kable zasilajace do wzmacniacze zrobie sobie jeszcze wylacznik tak na wszelki wypadek, tylko teraz tak mysle co bedzie sie dziac z kondensatorem jak bede odcinal prad wylącznikiem, czy bede musial go za kazdym razem ladowac przez zaroweczke? Prosze o odpowiedz i przepraszam za moje haotycznie napisany post, podkreslam jest to dla mnie wazne.
  • Poziom 28  
    Mógłbyś napisać jaki masz sprzęt, bo może kondensator w ogóle nie być potrzebny. Kupowanie kondensatora na wyrost jest zwyczajnym marnowaniem pieniędzy. Wystarczą dobre kable(o odpowiednim przekroju) i dobrze zrobiona instalacja i kondensator jest zbędny.
  • Poziom 25  
    Nie będziesz musiał go ładować za każdym razem, kondek ma remote tak jak wzmacniacze więc po wyłączeniu radia i tak będzie odcinane napięcie.
  • Poziom 9  
    Moj sprzet:
    Wzmak: Blaupunkt GTA-475
    Głosnik: Sony Xplode 1300Watt 30cm średnicy.
    Kable dopiero bede kupowal myslalem nad 10mm2
    I chyba tyle, jak by cos jeszcze to piszcie to odpisze :D
  • Poziom 28  
    Pod twój sprzęt kondensator jest raczej zbędny. Kable w sumie mogą być. Wszystko zależy w jakim aucie będziesz to montował. Jeżeli jest to jakieś małe auto to starczą 10. Nie wiem jaki konkretnie sub masz ale jest on na pewno za mocny na ten wzmacniacz. Pod ten wzmacniacz pomyślałbym o czymś mniejszym np, jakimś 25cm głośniku. Na pewno lepiej by to zagrało.
  • Poziom 23  
    SynDmx napisał:
    ...i tak będzie odcinane napięcie.

Od wskaźnika napięcia i całej "elektroniki". Okładziny są podłączone "na stałe".
  • Poziom 9  
    Chce to zamontowac w Oplu Astra F, hmm a co do wzmacniacza, to nie wiem czy jest slaby glosnik ma 350 RMS a wzmak ma 200 RMS w mostku, jak myslisz, moim zdaniem wystarczy. To jak zamiast w kondensator, to zainwestowac w dobre kable?
  • Poziom 34  
    SynDmx napisał:
    Nie będziesz musiał go ładować za każdym razem, kondek ma remote tak jak wzmacniacze więc po wyłączeniu radia i tak będzie odcinane napięcie.

Odcięcie głównego zasilania spowoduje rozładowanie kondensatora, więc po podpięciu należało by go ponownie naładować.
    Przewód sterujący (remote) nie służy do odcinania zasilania, tylko do wyłączania elektroniki, aby nie świeciła kiedy sprzęt jest wyłączony.

BTW, kondensator w twoim sprzęcie jest zupełnie zbyteczny.
  • Poziom 28  
    10 mm2 powinny wystarczyć choć ja bym na wszelki wypadek dał 16mm2. W razie jakbyś kiedyś chciał zmienić wzmacniacz na mocniejszy nie musiałbyś zmieniać kabli. Wątpię w to że ten wzmacniacz ma te 200 W RMS w mostku. Będzie miał pewnie z 10-20 W mniej niż pisze. Do niego szukałbym czegoś w okolicach 150-200 W rms a nie 350. Po prostu wzmacniacz nie będzie miał kontroli nad tym głośnikiem. Będzie to raczej dudnić niż grać. Druga sprawa że suby sony raczej jakością dźwięku nie grzeszą.
  • Poziom 9  
    OK, jeszcze mam jeden problem, mianowicie nie moge sciagnac bokow w Oplu Astrze F, dokladnie chodzi o korbke do opuszcznie i podnoszenie szyb, macie moze jakis sposob na to.
  • Poziom 34  
    Przesuń okrągłą podkładkę która jest pod korbką w przeciwnym kierunku niż ramię korbki, odblokujesz zaczep i zejdzie.
  • Poziom 9  
    Czym ja mam przesunac? Ta podkladka jest plastikowa bo ja jej nie widze, gdy odchylam tapicerke.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Przepraszam, pomyłka..
    W astrze jest zapinka z tyłu korbki, trzeba ją wypiąć cienkim wkrętakiem.
    Pytanie odnosnie kondensatora!
  • Poziom 9  
    Aha juz rozumiem, mysle ze sobie z tym poradze, dzieki za pomoc.