Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cała prawda o AGD.Jakie marki wybierać,jakich unikać?

20 Wrz 2010 17:40 50270 16
  • Poziom 14  
    Witam.
    Jak wiemy,na rynku mamy dostępnych kilkanaście firm produkujących sprzęt AGD. Praktycznie w każdym mieście jest po kilka sklepów AGD,i praktycznie w każdym polecają co innego.Nie ma sprzętów niezawodnych,to też wiadomo od zawsze.

Aby cieszyć się z użytkowania AGD ,a nie tylko się wkurzać,że mamy ładny mebel,najlepiej w każdym rodzaju sprzętu unikać pewnych producentów.

To jest pytanie głównie do sprzedawców,serwisantów i użytkowników z którzy mają dłuższy staż w użytkowaniu AGD,a nie do tych którzy mają pralkę 2 tygodnie i ją wychwalają pod niebiosa.

Jakiej firmy wybierać: pralki,lodówki,zmywarki,okapy,zamrażarki,drobne AGD,piekarniki,płyty grzewcze itp. aby cieszyć się długim użytkowaniem(wiem,nie ma na to reguły,ale są mniej i bardziej niezawodne firmy),a jakiej firmy właśnie unikać w danym segmencie AGD.

W jednym ze sklepów usłyszałem,że np.Beko to kiepska firma,a w drugim zaś ją wychwalali z każdej strony.Czy to nie jest tak,że każda sieć ma płacone za sprzedaż danych marek?

Nie chcę tutaj otrzymać nazw konkretnych modeli,bo nie oto chodzi.

Przykład. Lodówki marki X,są lepsze od Marki Y,bo są lepiej wykonane,mają lepsze podzespoły,są stosunkowo mniej awaryjne od marki Y,części i serwis działa bardzo dobrze itp.

Drodzy sprzedawcy,dlaczego wolicie sprzedawać np.pralki Amicy,a nie Boscha?Lodówki Electroluxa,a nie Gorenje? Coś się za tym musi kryć.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Unikaj sprzętów Ardo pod wszelką postacią.
    Pozdrowienia.
  • Poziom 14  
    xMarSx napisał:
    Odkurzacz ,mikser ,maszynka do mielenia ,krajalnica, sokowirówka ,robot kuchenny ,opiekacz - Zelmer
    Blender - Braun
    Żelazko - Tefal
    Suszarka do włosów, prostownica - Philips / chyba że bardziej profesjonalne to Gamma , Wahl
    Deska do prasowania - Vileda
    Ekspres do kawy - Jura
    Pralka - Bosch / Siemens

Co do większości to się zgadzam.Dlaczego akuray Bosch/Siemens jeśli chodzi o pralki?Wiadomo są to uznane marki na rynku,ale w tej chwili uporczywie niszczą opinię niezawodnych sprzętów,produkując min.pralki jednorazówki-oczywiście mowa tutaj o sprzętach tańszych.
  • Poziom 25  
    Bo teraz Bosch i Siemens robione są w Polsce.
    Te Made In Germany (chociaż teraz chyba tego nie znajdziemy bo jest EU) - były całkiem na wysokim poziomie.
    Analogicznie można powiedzieć - czego Niemieckie Ople dłużej się trzymają niż te robione w Polsce ?
    Przypadek.... ciekawe?
  • Poziom 14  
    Wiem,że Bosch i Siemens jest robiony w Polsce- no i niestety u nas robią te tzw.jednorazówki, przez co Polacy myślą,że w Polsce się produkuje badziew,co jest nie prawdą ,bo popatrzmy chociażby na Mastercooka.Moim zdaniem nowa liniia pralek,lodówek i zabudowy z Mastercooka stoi na bardzo wysokim poziomie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    JohnnyBlaze napisał:
    Wiem,że Bosch i Siemens jest robiony w Polsce- no i niestety u nas robią te tzw.jednorazówki

pojęcia nie masz co robią w polsce, a co w niemczech. temat był poruszany nie raz na tym forum, jakbyś wysilił się, znalazł i poczytał to nie pisałbyś głupot.
    JohnnyBlaze napisał:
    Moim zdaniem nowa liniia pralek,lodówek i zabudowy z Mastercooka stoi na bardzo wysokim poziomie.

no naprawdę powalająca opinia. widziałeś te lodówki z bliska? przyjzyj się na ich wykonanie, a nie na photoshopowane zdjęcia w folderach.
  • Poziom 17  
    Jeżeli to tylko możliwe wybieram zawsze produkty Polskie
    zelmer, polar, mastercook wszystkim znajomym też polecam i jak do tej pory się nie zawiodłem. W innych dziedzinach staram się też wybierać marki polskie lub firm które produkują w Polsce a wbrew pozorom jest tego trochę i znacznie lepsze niż marki "zachodnie" produkowane w chinach ;-)

ps. sprzedawca jest chyba ostatnią osobą którą należy pytać o radę przy zakupie ;-) a wiara w spontaniczne opinie użytkowników np. na ceneo.pl też nie jest mi dana ;-)
  • Poziom 14  
    editor napisał:
    JohnnyBlaze napisał:
    Wiem,że Bosch i Siemens jest robiony w Polsce- no i niestety u nas robią te tzw.jednorazówki

pojęcia nie masz co robią w polsce, a co w niemczech. temat był poruszany nie raz na tym forum, jakbyś wysilił się, znalazł i poczytał to nie pisałbyś głupot.
    JohnnyBlaze napisał:
    Moim zdaniem nowa liniia pralek,lodówek i zabudowy z Mastercooka stoi na bardzo wysokim poziomie.

no naprawdę powalająca opinia. widziałeś te lodówki z bliska? przyjzyj się na ich wykonanie, a nie na photoshopowane zdjęcia w folderach.

Większość pralek robionych w Polsce ma niewymienialne łożyska,stąd nazwa jednorazówka.

Co do sprzętów Mastercooka,to widziałem z bliska,i jeśli ktoś mi powie,że jest tandetnie wykonane,to zapraszam pooglądać Candy,Beko itp. i później porównać.

Cieszę,że odpowiedział ktoś kto ma odmienne zdanie.Tak jak pisałem,nie szukam konkretnych modeli,tylko ogólne opinie na temat marek.
  • Poziom 21  
    Tania pralka Siemens od pięciu lat obsługuje sześcioosobową rodzinę .
    3 miesiące wstecz wymieniłem pompę (była włoska ) , bo nie wylewała wody. Łożyska OK. Może trafiłem na wyjątkowy egzemplarz ?
  • Poziom 14  
    piotr5000 napisał:
    Tania pralka Siemens od pięciu lat obsługuje sześcioosobową rodzinę .
    3 miesiące wstecz wymieniłem pompę (była włoska ) , bo nie wylewała wody. Łożyska OK. Może trafiłem na wyjątkowy egzemplarz ?

Raczej nie trafiłeś nie wyjątkowy egzemplarz,bo przecież nie jest powiedziane,że każdy Bosch/Siemens będzie miał problemy z np.łożyskami:) Możemy strzelać,że na 100 pralek jakieś 20-30 będą miały problemy,i o nich przeczytamy na forum,a pozostałych 80-70 nawet się nie dowiemy,bo będą spełniać swoją funkcję przez długie lata.

A co sądzicie o firmie Gorenje?
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Mówiąc szczerze , wszystko tylko nie LG. Pralka Amica 12 lat ( wymieniony zawór . Koszt 40 zł) Kuchenka Philips 5 lat ( Spirala w piekarniku 130zł) . Lodówka Ardo 12 lat , bezawaryjnie.

Ktokolwiek z moich znajomych miał sprzęt LG , zawsze narzekał. W firmie też mam mikrofalę i lodówkę ( nie jest to lokal gastronomiczny, ktoś sobie obiad podgrzeje, kanapki zostaną to do lodówki , jakąś flaszkę w zamrażalniku :-)) Mikrofala po miesiącu nie działa , oddana na gwarancji. Trzy miesiące robili ( pierwsza naprawa). Po trzeciej naprawie , szef się wk..... i kupił Siemensa. 2, 5 roku bez awarii. I dalej działa . Lodówka tydzień przed końcem gwarancji przestała chłodzić . Zaczem serwis raczył przyjechać , gwarancja mineła. A że naprawiać się nieopłacało, została zakupiona nowa , Ardo. Rok i osiem miesięcy bezawaryjnej pracy jak narazie i każy chwali.

Czasem lepiej parę złote dołożyć i kupić szprzęt markowy i dobrej klasy.
    Bo taniego mięsa , to i pies nie zje.
  • Poziom 13  
    JohnnyBlaze napisał:
    Większość pralek robionych w Polsce ma niewymienialne łożyska,stąd nazwa jednorazówka.

o tym to by ci serwisanci mogli powiedzieć, które mają, a które nie. z tego co tu piszesz wygląda na to, że serwisantem nie jesteś, więc przyjmujesz jakieś super proste uproszczenia lub coś co "obiło ci się o uszy".

JohnnyBlaze napisał:
    Co do sprzętów Mastercooka,to widziałem z bliska,i jeśli ktoś mi powie,że jest tandetnie wykonane,to zapraszam pooglądać Candy,Beko itp. i później porównać.

to ja ci mówię, że jest tandetne. lodówki to tandeta, fakt, że candy to jeszcze większa tandeta, ale chciałeś porównywac do BSH, a tu nagle mierzysz w dół do innych równie kiepskich marek.

JohnnyBlaze napisał:
    Cieszę,że odpowiedział ktoś kto ma odmienne zdanie.Tak jak pisałem,nie szukam konkretnych modeli,tylko ogólne opinie na temat marek.

ogólnej opinii na temat marek możesz sukać do woli. powiedz mi w takim razie jak taka marka jak bosch może produkować pralki serii WAA, a jednocześnie najwyższe modele WAS. te rzeczy nie mają nic wspólnego oprócz loga na froncie. ale szukaj ogólnej opinii i tocz batalie na forach. może mastercook ci się jakoś odwdzięczy :D
  • Poziom 14  
    JohnnyBlaze napisał:

ogólnej opinii na temat marek możesz sukać do woli. powiedz mi w takim razie jak taka marka jak bosch może produkować pralki serii WAA, a jednocześnie najwyższe modele WAS. te rzeczy nie mają nic wspólnego oprócz loga na froncie. ale szukaj ogólnej opinii i tocz batalie na forach. może mastercook ci się jakoś odwdzięczy :D[/quote]

Nie mam nic wspólnego z Mastercookiem,ale może się jakoś odwdzięczą.

No widzisz,czyli w nazwie modelu BSH można coś wyczytać.Czyli co oznacza WAA,a co np.WAS?
  • Poziom 13  
    Z tego co wywnioskowałem po przeczytaniu powyższych postów temat IMHO jest zupełnie z dupy wyjęty i prosi się o wypierniczenie.
    Kolejny "popularny" temat o pralkach i lodówkach?
    Kolego załóż jeszcze topic "które samochody lepsze Volkswagen czy Opel?"
    I nie pytaj tak konkretnie o jakiś model tylko tak ogólnie - a co?
  • Specjalista AGD
    Piotr Sz. napisał:
    Z tego co wywnioskowałem po przeczytaniu powyższych postów temat IMHO jest zupełnie z dupy wyjęty i prosi się o wypierniczenie.
    Kolejny "popularny" temat o pralkach i lodówkach?
    Kolego załóż jeszcze topic "które samochody lepsze Volkswagen czy Opel?"
    I nie pytaj tak konkretnie o jakiś model tylko tak ogólnie - a co?

Normalnie mi to Kolega z ust wyjął! :D
    AMEN!
    I jeszcze nagrodę w postraci stu punktów zarobi.
    :wink: