Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konserwacja EPSONA FX 1050 i EPSONA FX 870

17 Wrz 2004 19:10 1446 4
 • Poziom 9  
  Witam.

  Chciałbym sie dowiedzieć w jaki sposób mógłbym sobie sam zakonserwować drukarki EPSONA FX 1050 i FX 870. Czy potrzebne są jakieś specjalne środki czy wystarczy troche pracy :)

  Będę wdzięczny za sugestie
 • Poziom 11  
  Hej - to zależy co zamierzesz zrobić: oczyścić głowice, wałek czy wymyć(!) obudowę ddo każdej z tych robót masz inne narzędzia i niekoniecznie specjalistyczne środki. Podaj więcej szczegółów!
 • Poziom 9  
  Dzięki za zainteresowani :)

  Drukarki są już używane i trzeba je doprowadzić do stanu używalności. Obudowę , chyba sobie jakoś wymyję, ale co zrobić z np. główicą ... to już gorzej. Co z silniczkami... jednym słowem chciałbym żeby sprzęt działał jeszcze przez kilka latek. Jak się do tego zabrać fachowo?

  Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Witam
  Obudowę można bardzo łatwo wymyć mokrą szmatką z rozcięczonym "ludwikiem" lub kupionym w puszce płynem do plastyków, głowicę najlepiej oczyścić w ten sposób że po wyjęciu z urządzenia wkłada się do pojemnika ze spirytusem lub też z Ludwikiem rozcięczonym igiełkami do dołu aby nie zamoczyć mechanizmu. Przy odrobinie wprawy z mechanizmami precyzyjnymi można taką głowicę rozebrać i łatwiej jest wtedy ją wyczyścić - tylko ostrożnie bo uszkodzenie igiełek powoduje niesprawność głowicy. Po takim oczyszczeniu należy zmątować ją do stanu początkowego uważając na kolejność w szeregu ułożenia igiełek ( jak się źle złoży mogą być problemy z odczytaniem wydrukowanego tekstu) na koniec należy jeszcze sam mechanizm delikatnie potraktować olejkiem do precyzyjnych urządzeń i całość złożyć, igły mogą być suche bo pracują w łożu z ceramiki lub rubinu. Najlepiej mieć dwie głowice na tyle sprawne coby po czyszczeniu można było podejżeć czy nie popełniono błędów przy składaniu. Silniki krokowe jeśli mają ruchome ośki to należy potraktować delikatnym ojejkiem do urządzeń precyzyjnych lub po rozebraniu - bardzo uważnym - oczyścić łożyska flanelką i złożyć. Jak mają bardzo duże luzy nic nie poradzi się nadają sie na złom, jeśli nie to mogą dalej dobrze służyć, moim zdaniem są to elementy bardzo dobrej jakości. Nowe głowiczki można jeszcze kupić na giełdzie lub na Alegro(?). Duży problem jest z karetką co porusza się po belce stalowej - powinna ( belka ) być sucha ale z doświadczenia wiem że odrobina porządnego oleju np; do mechanizmów zegarowych poprawia jej suwliwość, niestety wymaga częstego czyszczenia z kurzu. To tyle co mogę pomóc. Pozdrawiam i życzę długiego korzystyania z drukarek.
 • Poziom 9  
  krzych54 należą Ci się wielkie, wielki podziękowania a więc...

  DZIĘKUJĘ

  Pozdrawiam