Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połaczyć dwa stroboskopy z J23?

17 Wrz 2004 19:31 2493 8
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich majstrów
    Pytanie brzmi: Jak połączyć dwa stroboskopy podobne do tych z zestawu
    J23 (podobne, bo sam fachowo wykonałem obwody drukowane na takie z szerszymi paskami bo tamte się upalały).
    Połączenie tych dwóch układów z moim zasobem wiedzy jest niemożliwe, a ponieważ jakiś rok temu kupiłem cztery takie zestawy, to nieżle by było jakby połączyć je w całość tak aby migały jednocześnie.
    Za jakiekolwiek informacje dziękuję i pozdrawiam.

Przy okazji mogę sprzedać patent na obwody drukowane.
  • PCBway
  • Poziom 17  
    Ja bym to zrobił w następujący sposób:
    Jeden stroboskop jest master a drugi slave.

W jednym z nich odłączył bym sterowanie triaka/tyrystora i podłączył pod sterowanie z drugiego układu. należy także podłączyć masę układu (nie pomylić z "-" z podwajacza napięcia.

--
    Amino
    www.lasershow.republika.pl
    www.forum.nuke4u.com
    amino(at)lasershow.pl
  • PCBway
  • Poziom 42  
    amino napisał:
    Ja bym to zrobił w następujący sposób:

W jednym z nich odłączył bym sterowanie triaka/tyrystora i podłączył pod sterowanie z drugiego układu. należy także podłączyć masę układu (nie pomylić z "-" z podwajacza napięcia.

Lepiej nie dawaj takich nie przemyślanych rad
  • Poziom 17  
    A dlaczego? Wg mnie powino to chodzić... jak znajdę chwilę czasu to to sprawdzę bo akurat mam 2 szt. J-23.
  • Poziom 42  
    Właśnie najlepiej sprawdzić u siebie i być pewnym w 99,9%, że takie połączenie nie zagraża życiu i nie doprowadzi do uszkodzeń stroboskopów.

Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że dajesz to radę nieobeznanemu w temacie użytkownikowi a także dajesz niesprawdzone rady na forum w bardzo popularnym temacie jakim jest ten właśnie stroboskop.

To nie jest zabawa z 12V ...
  • Admin grupy Projektowanie
    W zasadzie możnaby spróbować sterować dwa palniki jedym transformatorem WN. Powinien bez problemu zjonizować gaz w obu palnikach.

Palniki zasilane z dwóch baterii kondensatorów.

(podobne sterowanie było w Lampie błyskowej na dwóch IFK 120 w starym numerze EdW)
  • Poziom 17  
    włąsnie sprawdziłem połącznienie tych dwóch stroboskopów tak jak pisałem i chodzi bez problemów....
    oba naraz się wyzwalają.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za tak duże zainteresowanie tematem.
    Spróbuję skorzystać z Państwa wskazówek, a o rezultatach napiszę już niebawem.
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.