Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikrofon do motoroli GM350 - pytanie o styk na mikrofonie.

piotrekrm 20 Wrz 2010 20:38 2211 3
  • #1 20 Wrz 2010 20:38
    piotrekrm
    Poziom 16  

Jakiś czas temu zakupiłem motorole gm350 na pasmo dwóch metrów, radio dobrze działa, ładnie się programuje za pomocą wgm350... przyglądając się gruszce zauważyłem że mocowanie za które wiesza się gruszkę, pełni też rolę styku, który jest zwarty w momencie gdy mikrofon "wisi" na wieszaczku. W jakich sytuacjach i do czego radio potrzebuje informacji czy gruszka jest na swoim miejscu ? z góry dziękuje i pozdrawiam Piotr sq5pen

0 3
  • #2 20 Wrz 2010 23:22
    baskom
    Poziom 20  

Kiedy mikrofon jest umieszczony na uchwycie. Czyli styk jest zwarty , radiotelefon o ile ma odpowiednio zaprogramowana funkcję skanowania , samoistnie przechodzi w tryb skanowania. W momencie podniesienia mikrofonu z uchwytu radiotelefon zatrzymuje ( wyłącza tryb skanowania kanałów) Dzieje się tak w GM300, 350, 950. :) Pozdrawiam Bas

0
  • #3 21 Wrz 2010 18:14
    piotrekrm
    Poziom 16  

W mojej gm350 gdy programuje ją za pomocą komputera, w programie nie można włączyć skanera, opcja nie jest aktywna. Czy to wynika z konkretnego modelu GM350? czy wszystkie "fabrycznie" mają możliwość załączenia skanera ?

0
  • #4 23 Wrz 2010 01:49
    baskom
    Poziom 20  

To wynika raczej z wersji oprogramowania. Miałem kiedyś 2 szt gm300 i w tej ze starszym oprogramowaniem czyt: firmware. Nie mogłem wyłączyć tej że funkcji ( załączania skanowania mikrofonem) w tej 2 motce z oprogramowaniem wyższym daną funkcję dało się wyłączyć.
    Funkcja ustawień skanowania ujawni się Tobie po odpowiedniej personalizacji kanałów ( należy dane kanały dodać do listy skanowania). Pozdrawiam Bas:)

0