Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV6000 gasnący monitor

macivs1 21 Wrz 2010 09:47 1468 1
  • #1 21 Wrz 2010 09:47
    macivs1
    Poziom 2  

Wiem, że tematów z gasnącymi matrycami było już wiele, ale ostatecznie nie doszedłem, czy w moim przypadku problemem jest inwerter, świetlówka czy jeszcze coś innego.

Kilka miesięcy temu zdarzało się, że monitor przygasał (pod kątem i pod światło widać było niektore elementy, więc monitor się nie wyłączał, tylko przygasało podświetlenie). Wtedy musiałem zamknąć klapę, otworzyć, zamknąć, otworzyć i czasami tak wiele razy zanim ekran zaskoczy. teraz problem pojawia się częsciej a podczas pracy na baterii jest po prostu tragedia, znika kiedy tylko mu się podoba. Czasami jest tak, że jest efekt dyskoteki, śto znacy świetlówka lekko przygasa (tak jakby do trubu oszczedzania energii) i pozniej zapala się bardzo jasno. Całkowicie nie gaśnie, bo wszystko widac, ale to wyglada tak jakbym podłączał i odlaczal kabel zasilajacy. Po pewnym momencie przestaje.

Przepraszam za ewidentne błędy i literówki, ale w tym momencie akurat siedzę na baterii i prawie ciągle mam czarny ekran.

W takim przypadku jaki mnie spotkał co wymienic? wolałbym nie kupowac i swietlowki i inwertera, bo po co kase wydawać na wszystko od razu.

Z góry dzięki za odpowiedź.

0 1
  • #2 22 Wrz 2010 18:05
    macivs1
    Poziom 2  

Teraz na przykład siedzę bez kabla, na kablu, cały dzień ani razu monitor nie zgasł.

0