Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 1 ph II - trzecie światło stop problem

21 Wrz 2010 14:40 3924 5
  • Poziom 15  
    Witam,
    mam pewien problem w Lagunie 1, phII, kombi, auomat z roku '98. Miałem przy hamowaniu w tylnych lampach choinkę, tzn. gdy hamowałem to przestawały działać kierunkowskazy, gdy włączałem światła to razem z nimi lekko podświetlały się kierunki. Gdy zamykałem, otwierałem samochód razem z kierunkami świecił się "trzeci stop". Dobrałem się do lamp. Układ był trochę zaśnieżały, oczyściłem, popsikałem, zmieniłem żarówki zaczęło hulać.
    Postanowiłem też wziąć się za trzeci stop. Niby działał, ale po rozebraniu tj. odłączeniu od kostki nie reaguje w ogóle.
    Teraz czy można sprawdzić takie światło jakoś w domowych warunkach czy jest ono dobre? Coś zmajstrować i zobaczyć czy świeci? Napisane na nim jest tylko 13,5V - 4,7W.
  • Poziom 33  
    A po co kombinować w domowych warunkach? Do tego potrzeba mocnego zasilacza. Podepnij bezpośrednio pod akumulator zachowując odpowiednią polaryzacje. Wyjścia są dwa: albo świeci albo nie. Nie wiadomo co tam jest w środku. Czy diody czy żarówki. Trzebaby było rozkręcić i zobaczyć.
  • Poziom 15  
    W środku są diody. Zapytam się jeszcze przed podłączeniem. Jak zachować odpowiednią polaryzację? :)
  • Poziom 33  
    Powinno być opisane. A jeśli nie ma opisu to rozkręcając zobaczysz gdzie jest punkt zbiegu wszystkich katod i anod. Wtedy na anode + na katode - i ma świecić. Jeżeli tak się nie stanie trzeba szukać powodu.

Laguna 1 ph II - trzecie światło stop problem
  • Poziom 15  
    Ok, światło stopu po podłączeniu do akumulatora ładnie świeci.
    Zrobiłem więc tak: przy wciśniętym stopie wpiąłem się miernikiem do kostki, a tam tylko 0,3V :/ Jest to kombi. Kabelek wychodzący z podsufitki do kostki "stopu" ma z 10cm długości. Jutro w dzień jeszcze sprawdzę czy się gdzieś nie przetarł.
    Gdyby jednak nie on był winien to jak można sprawdzić, albo może ktoś wie gdzie znajduje się następna kostka, abym mógł zmierzyć w niej napięcie? Średnio mi się uśmiecha zdejmować całą podsufitkę i szukając na ślepo.
  • Poziom 10  
    Mam podobny problem z trzecim "stopem" w Lagunce Kombi 95r. w związku z tym mam pytanie jak dostać się do "ledów " i rozebrać obudowę -spoiler tego "stopu". Jeżeli ma ktoś opis wraz ze zdjęciem to proszę o zamieszczenie na forum.Dzięki za wszelkie informacje.